Otevřen první vodní park, který je určen speciálně pro tělesně postižené

Umíte si představit, že byste byly v kůži člověka s tělesným postižením? Nikdo ze zdravých lidí neví, jaké to je!  Běžné úkony jsou pro tyto lidi náročné a obtížnější! Nikdy bychom na ně neměli ukazovat a nedejbože se jim smát. Může totiž nastat situace, že se ocitnete ve stejné situaci, jako oni.

V texaském městě San Antonio si místní úřady uvědomili, že se lidé s tělesným postižením čím dál distancují veřejným prostorům... tam, kde zdraví lidé odpočívají a relaxují u vody.

Rozhodli se, že postaví těmto lidem svůj první vodní park na světě. Vodní park Morgan´s Inspiration Island zaměřený převážně potřeby postižených. Je přizpůsoben vozíčkářům, či lidem s jiným handicapem.

"Naším cílem je poskytnout skvělé zážitky, bezpečnost, pohodlí a prostředí bez davu lidí. Morgan´s Inspiration Island slibuje, že návštěvníkům s fyzickými nebo kognitivními osobními potřebami nabídne místo, kde se mohou hrát a koupat bez bariér, " řekl zakladatel vodního světa Gordon Hartman.

Při vstupu do parku děti s rodiči dostanou na ruku náramky, podle kterých rodiče poznají, kde se jejich děti nacházejí a nemůže se stát, že se někde v parku ztratí.  Je to ně příležitost, být alespoň na chvilku o samotě se stejnými lidmi.

Zajímavostí je, že se na výstavbě parku dokonce podílel tým lékařů, terapeutů a  rodičů. Právě ti věděli nejlépe, co jejich děti potřebují, aby byly šťastné a necítili se, že se ocitají kvůli handicapu na okraji společnosti.

loading...