Ověřené tipy, které vás zbaví kazů a bolesti zubů

Také nemáte zubaře v lásce a když už vás bolí zuby, otálíte na poslední chvíli? Pokud vás trápí bolesti zubů či máte problémy se zubními kazy, je tento článek jako dělaný přímo pro vás.

Zubní kazy a bolesti zubů nás budou pronásledovat celý život! Často je důvodem špatná hygiena nebo některé potraviny. Kouření kromě toho, že způsobuje asi 200 různých nemocí, také vašemu chrupu moc nepomůže.

Bylo vědecky dokázáno, že problémy se zuby mají také lidé, kteří nemají dostatečně vyváženou stravu, hlavně lidé, kteří trpí nemocí zvanou bulimie nebo anorexie.

Starat se o své zuby nás učili rodiče již od mládí. Nyní jsme však dospělí a tak když zjistíme, že nás bolí zuby, máme výhodu v tom, že si můžeme pomoci ihned a to sami doma.

Pokud navíc máte děti, měli byste jako správní rodiče dbát hygienu svých dětí a kontrolovat jejich chrup každý den, jinak je velké riziko, že se zoubky začnou brzy kazit.

Že se vám kazí zuby poznáte podle těchto příznaků: bolesti zubů, zubní citlivost na velmi teplé nebo studené nápoje či potraviny, bolesti zubů při kousání, viditelné díry v zubech.

Jak si můžete pomoci sami?

  • Hřebíček – hřebíček je nejlepší ingredience pro léčbu téměř jakýchkoliv problémů se zuby. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. To snižuje bolest zubů.
  • Sůl – lžičku soli rozpusťte ve sklenici s teplou vodou a vyplachujte ústa. Snažte se, aby se roztok dostal na postižená místa. Opakujte toto 3x denně.
  • Česnek – česnek je přírodní antibiotikum a dá se využít ve všech léčbách, tedy i při léčbě zubů.
  • Lékořice – podle amerických vědců může kořen z lékořice udržet vaše zuby zdravé.

Z čeho zuby žloutnou?

Ačkoliv se budete divit, je barva skloviny částečně geneticky podmíněná, takže od žádných prostředků nečekejte zázraky. Pozor si ale dejte spíš na jídla a nápoje, které nežádoucí ztmavnutí způsobují.

Zjednodušeně se dá říct, že za odstín zubů může nezdravá strava: perlivé limonády, káva, čokoláda, čaj, samozřejmě cigarety.

Vybělit si zuby můžete i doma! Jak?

Existuje mnoho způsobů! Některé drahé, jiné levné a také přírodní... ale většina nemusí fungovat na každého. Co máte všichni doma a možná ani nevíte, že vybělí zuby, je Jedlá soda.

Ta reaguje při tření o zuby se zubním kamenem, čímž ho rozpouští. Kromě bělení také neutralizuje bakterie a zlepšuje dech.

Jednou týdně si proto namočte kartáček do jedlé sody a vyčistěte si chrup jako obvykle. Pokud vám příchuť není příjemná, klidně sodu smíchejte se zubní pastou.

Při bělení pomocí sody buďte velmi opatrní, s kartáčkem zacházejte jemně, abyste nezničili sklovinu.loading...