Zdroj: sdilejte.to
11.04.2018 by Rudolf Hasák

Pes a páníček ve společném hrobě? V Americe na denním pořádku

pes, zvířata, smrt, hrob

V Česku se řeší samé blbosti! Úřady hledají pouze řešení, jak z lidí vytáhnout peníze a zákonodárce zajímají sice sociálně společenská témata, bohužel málo kdy se snaží vyslechnout lidi a jejich potřeby.

Co nás ale zaujalo, je tento nápad, který lehce zaskočil všechny majitelé psů.

Amerika je země neomezených možností a New York dokonce pečuje o majitele psů a jiných domácích mazlíčků velmi neobvyklým způsobem a zároveň respektuje vztahy lidí ke zvířatům.

Věděli jste, že ze zákona může být pes v New Yorku pochován se svým pánem ve společném hrobě?! Přijde vám to na první pohled morbidní a nelidské?

Nemusí to tak vůbec být... ba dokonce se najde mnoho lidí, kteří by stejnou ideu chtěli legitimizovat i u nás.

Vyskytují se však i další případové názory... např. správce hřbitova pro zvířata, Edward C. Edward Jr., je toho názoru, že také neexistuje žádný zákon, který by majitelům nedovoloval sdílet hrob s jejich mazlíčky.

Takže když to vezmeme opačně, tak se v podstatě neúčastníte žádného protiprávního jednání a vše by mělo v souladu se zákonem.

Na hřbitově Hartsdale je pochováno celkem 7 lidí, kteří chtěli být pochováni vedle svých 4nohých přátel… V Česku zatím není znám žádný takový případ, ale určitě se najde jeden z mnoha, kterého napadlo něco podobného... Třeba se jedná o otázku několika let a ještě se toho mnozí z nás dožijí. 


Zdá se, že by byl malý háček v tom, že pes bude žít déle, než jeho majitel. I to mají v USA vyřešené a to tak, že rodina zesnulého má právo požádat o zachování místa pro mazlíčka.

Ovšem pod podmínkou, že každý pes musí pak být po své smrti zpopelněn. Dokážete si ale představit, že přijdete na hřbitov zapálit svíčku své zesnulé ženě, která bude pochována se svojí čivavou?

Mnoho lidí se již pohřbít se svým čtyřnohým mazlíčkem nechala. Co si o tom myslíte?Komentáře