Pes ušel 200 km za 2 dny! Hledal své majitele, kteří se ho zbavili

Pejsek ušel 200 kilometrů lesem. Takovou štreku dokázala ujít statečná fenka bullmastiffa za 2,5 dne, poté co se rozhodla vyskočit z vlaku a vrátit se zpět ke svému páníčkovi. U toho byla poté, co se ji majitelé zbavili, prostě ji už nechtěli.

Fenka se je ale vydala hledat. Stává se to čím dál častěji, jen se o tom nemluví. Lidé střídají zvířata jak ponožky a chovají je pro peníze! To je ale jiná story! Fenku jménem Manoru prodala její chovatelka Ally Morozovová z Novosibirska, když jí bylo pět měsíců. Měla za to, že bude v dobrých rukou.

Projevil o ni zájem milý pár z Krasnojarsku a Morozovová věřila, že psa svěřila do dobrých rukou. O půl roku později jí ale volala nová majitelka, že chce psa vrátit kvůli údajné alergii.

Dobrodružství začíná! Fenku tak čekala dlouhá cesta... bohužel je nenapadlo nic jiného, než ji poslat vlakem po Transsibiřské magistrále. To je hrozné! Mladý pár se domluvil s jedním zaměstnancem vlaku, aby na ni během přepravy dohlížel.


Fenka ale věděla, že je něco špatně! Buďto mají psy opravdu šestý smysl, nebo  se tak stalo z hluku či strachu. Manoru se mu na zastávce vysmekla a vyskočila z vlaku. "Asi se lekla hluku, vypadala, jako kdyby ji zachvátila panika," popsal později muž pro Siberiantimes. I když na ní volal, nevracela a zmizela v lese.

Chovatelka se to dozvěděla a zmizení svého psa ji hluboce zasáhlo. Prosila její majitele, ať se fenku vydají hledat, ti ale odmítli. Neměli absolutní zájem!

Ally Morozovová měla o Manoru velký strach, o dva dny později se ale psa podařilo vypátrat. Její nalezení se zdálo být nemožné – fenku totiž vypátrali ve vzdálenosti 200 kilometrů od místa, kde utekla z vlaku.


Fenka celá odhodlaná se vydala zpátky domů. Našli ji zaměstnanci psího útulku na předměstí Krasnojarsku, ve kterém do té doby žila se svými majiteli, kteří už ale zvíře nechtěli.

Stačilo tak málo! Mohlo ji něco přejet, nebo ulovit... "Měla štěstí, že nenarazila na medvěda nebo vlka," řekla Morozovová.

Nakonec vše dobře dopadlo i když se neobešla bez zranění. Fenka sice přežila a našla cestu domů, ale byla hodně zraněná – měla zlomené dvě packy, polštářky na packách měla rozdrápané do krve, její čenich byl také zlomený. "Dobrovolník z útulku, který ji našel, řekl, že doslova plakala bolestí," popsala.

Chovatelka, paní Morozovová zařídila fence odvoz zpět na chovnou stanici, kde se Manoru setkala i se svou matkou a sourozenci.

Nyní chovatelka pracuje na tom, aby se fenka úplně uzdravila a platí pro ni všechna potřebná vyšetření.




loading...