29.04.2017 by Rudolf Hasák

Pivo je lék, tvrdí vědci! Dvě piva utlumí bolest stejně jako Paralen

pivo, alkohol, drogy, lék, dvě piva jako paralen, bolest

Jistě znáte ten pocit, kdy vás bolí hlava nebo zub, a když je bolest na tolik silná, dáte si prostě paracetamol (Paralen) a zapijete jej vodou. Na nějakou dobu utlumí bolest a jste v klidu.

Vědecký výzkum na University of Greenwich ukázal, že pokud si dáte 2 piva, zafungují stejně, jako byste polkli prášek proti bolesti. Odborníci se nyní snaží zjistit, proč tomu tak je a jak by toho využili.

Lékaři tvrdí, že vliv alkoholu v krvi sníží hodnotu prahu bolesti.

"Závěry naznačují, že alkohol je účinným analgetikem, který poskytuje klinicky významné snížení hodnocení intenzity bolesti, což by mohlo vysvětlit proč pacienti s přetrvávajícími bolestmi užívají alkohol, navzdory jeho možným důsledkům pro zdraví v dlouhodobém hledisku."

Vědci sledovali 404 dobrovolníků s chronickou bolestí v 18 různých studiích, které sledovaly a srovnávaly prahové hodnoty bolesti v porovnání bez alkoholu a s alkoholem. Výsledky byly překvapivé, ovšem je důležitém zda-li alkohol snižuje úzkost bolesti, nebo mozek bolest potlačuje.

Dr. Trevor Thompson, který vedl studie na londýnské univerzitě v Greenwich říká, že pokud by pacienti byly vystaveni alkoholu s kombinací opiátovými léky, výsledek by byl mnohem silnější než paracetamol.

Prioritou výzkumu je nyní vyrobit lék bez vedlejších účinků, který by nahradil dnes již užívané léky.

zdroj. dailymail.co.uk

Komentáře