Pivo je lék, tvrdí vědci! Dvě piva utlumí bolest stejně jako Paralen

Jistě znáte ten pocit, kdy vás bolí hlava nebo zub, a když je bolest na tolik silná, dáte si prostě paracetamol (Paralen) a zapijete jej vodou. Na nějakou dobu utlumí bolest a jste v klidu.

Vědecký výzkum na University of Greenwich ukázal, že pokud si dáte 2 piva, zafungují stejně, jako byste polkli prášek proti bolesti. Odborníci se nyní snaží zjistit, proč tomu tak je a jak by toho využili.

Lékaři tvrdí, že vliv alkoholu v krvi sníží hodnotu prahu bolesti.

"Závěry naznačují, že alkohol je účinným analgetikem, který poskytuje klinicky významné snížení hodnocení intenzity bolesti, což by mohlo vysvětlit proč pacienti s přetrvávajícími bolestmi užívají alkohol, navzdory jeho možným důsledkům pro zdraví v dlouhodobém hledisku."

Vědci sledovali 404 dobrovolníků s chronickou bolestí v 18 různých studiích, které sledovaly a srovnávaly prahové hodnoty bolesti v porovnání bez alkoholu a s alkoholem. Výsledky byly překvapivé, ovšem je důležitém zda-li alkohol snižuje úzkost bolesti, nebo mozek bolest potlačuje.

Dr. Trevor Thompson, který vedl studie na londýnské univerzitě v Greenwich říká, že pokud by pacienti byly vystaveni alkoholu s kombinací opiátovými léky, výsledek by byl mnohem silnější než paracetamol.

Prioritou výzkumu je nyní vyrobit lék bez vedlejších účinků, který by nahradil dnes již užívané léky.

zdroj. dailymail.co.ukloading...