Plastové modely Revell

Revell. Plastové modely, které už přes 60 let mění svět

 

Na světě není moc hraček, které by dokázaly ovlivnit tolik dětských generací, jako plastové modely z dílny americké společnosti Revell. Už od konce 2. světové války si děti po celé planetě hrají s  modely lodí, letadel nebo vrtulníků a jásají nad jejich detailní propracovaností a jednoduchostí zároveň. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom v nejbližší době mělo něco měnit.

 

Trocha historie

Za všechen ten humbuk okolo modelů letadel a lodí je vlastně zodpovědný Charles Lindbergh. Vynikající americký letec 20. století, který se proslavil zejména svým sólovým přeletem nad Atlantickým oceánem v roce 1927. Velkou louži mezi Amerikou a Evropou tehdy překonal v jednoduchém letounu, jehož konstrukce byla inspirována právě modelem letadla. Svým činem udělal z řady mladých chlapců tehdejší doby vášnivé nadšence, kteří si skládání modelů letadel doslova zamilovali.

 

Po stopách do minulosti

Jedním z oněch mladých chlapců byl i Bob Reder. Ten už ve svých 13 letech sestavil první funkční model letadla a nebylo tak vůbec divu, že ho po vysoké škole do svých řad jako hlavního designéra angažovala společnost Comet Models. Rederovi se ale zastesklo po větším úspěchu, a tak společně s kolegou Jackem Besserem založili vlastní společnost – Monogram. Firma vyráběla jednoduché dřevěné modely lodí a letadel.

 

Ve stejné době v americkém Brooklynu přebýval další modelový nadšenec – Lewis Glaser. Ten ale na rozdíl od Redera nechtěl vyrábět modely ze dřeva, a tak si založil firmu na modely z plastu. Pojmenoval ji Precision Specialties a aniž by si toho oba muži byli vědomi, společně vytvořili zcela nový fenomén trávení volného času. V roce 1956 podle výzkumu amerického časopisu mělo zálibu ve skládání modelů celých 80 % chlapců z celkové populace!

 

Společně k cíli

Cesty společností Monogram a Precision Specialties se v průběhu 60 let za různých okolností postupně spojily a vytvořily nesmrtelnou legendu s názvem Revell. Tu dnes stoprocentně ovládají její zaměstnanci, kteří stále nesou poselství, jež firmu provází už od jejího založení – modely letadel a lodí vytvářejí s takovou láskou a nadšením, jakoby je vyráběly pro vlastní děti. A na konečném výsledku je to opravdu poznat.

 

Přesvědčit se o tom můžete i sami. Vybrané modely Revell nakoupíte třeba na hrackomatu.cz.loading...