Plzeňský důchodce prodával dětem drogy! Měl totiž malý důchod

Policie dopadla nejstaršího drogového dealera Západních Čech. Prodával drogy na Plzeňsku nejen dospělím, ale i dětem. Důchodce z Nové Vsi si tak krásně přivydělával k nízkému důchodu. K svému činu se přiznal a s policií slušně spolupracoval.

Drogový děda doplatil za své činy ve čtvrtek. Policie po něm šla už na podzim 2014. Nejdříve ale potřebovali pro dopadení seniora dostatek důkazů. Hned po výslechu ho policie pustila na svobodu.

„Je obviněný z nedovoleného prodeje omamných a psychotropních látek a jejich přechovávání. Za to mu hrozí až pět let vězení,“ uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Ta dodala, že při domovní prohlídce domu, policie zadržela bílou krystalickou látku a marihuanu. Další detaily by měl potvrdit chemický rozbor.

Kromě nalezených látek našla policie injekční stříkačky, což dokázalo to... že kromě dealingu je obviněný i uživatelem.

Nicméně o pochybném kšeftování věděla celá Nová Ves a okolí. Místostarosta o drogovém podnikateli také věděl, ačkoli by podnikl jakékoli opatření. Místní obyvatelé médiím sdělili, že feťáci vždy odjeli na kraj vesnice, kde si aplikovali drogu... odhazovali stříkačky a kochali se přírodou ve vozidle.

Podle místostarosty Nové Vsi Ivana Krause jde o člověka, který v obci vaří a prodává drogy spoustu let. „Stahují se sem jeho klienti. Pak odjedou na kraj vesnice, tam si aplikují drogu, odhodí stříkačku a čučí v autě,“ uvedl místostarosta.
  1. Dealer však není nejstarší v ČR... největší a nejstarší rybou je 81-letý důchodce z Kolínska... Ten byl zavřen v létě 2014 za prodej marihuany a pervitinu.loading...