Po hráčích počítačových her půjde kontrola! Může za to doping

Profesionální hráči videoher (ne neděláme si legraci vážně se tím někdo živí) budou nyní testováni na doping poté co se jeden z nich přiznal, že užíval lék na ADHD, aby zvýšil své soustředění během video herních turnajů.

Kory Friedsen přezdívaný Semphis je 26 letý profesionální hráč Counter-Strike: Global Offensive. Kory přiznal, že společně se svým týmem Cloud9 bral Aderall během eSports tournament, který se odehrál letos v březnu v Polsku a ve kterém se hrálo o 250 000 dolarů. 

Jack Etienne, vlastník týmu Cloud9, však popírá, že by hráči jeho týmu brali Aderall, pokud jim nebyl předepsán z lékařských důvodů a dodává, že jeho hráči jsou kdykoli ochotní se podrobit testům.

Těžko říct na čí straně je pravda, ale v důsledku této události vydala ESL ve spolupráci s Německým antidopingovým úřadem seznam zakázaných látek a plánuje zavést kontroly u turnajů, kde je výherní cena vyšší než 100 000 dolarů. Současně také spustí program na prevenci, který by měl hráče poučit o nebezpečí drog a o zachování ducha fair play.
loading...