Podřezal učitele a dělal si selfie s mrtvolou! Mohla za to počítačová hra

Ačkoliv to může znít jako scénář nového hororu z produkce American Horror Story, stala se tato krutá realita v Moskve.

Student Andrej Emelyjanikov (†18) z doposud neznámé příčiny se zapletl do strašidelné internetové hry inspirované konzolovou klasikou Silent Hill 4: The Room a podle pravidel musel vraždit.

Učiteli podřízl kudlou krk a sledoval, jak umírá na podlaze, zatímco z něj stříkala krev. Aby toho masakru nebylo málo, spáchal sebevraždu.

Šílená událost se odehrála na koleji v jedné z učeben, kde Andrej vzal do ruky kudlu a podřezal hrdlo uznávanému učiteli Sergeji Danilovovi (†44).

Otec tří dětí byl ve svém okolí velmi oblíbený. Studenti ho měli rádi, měl mnoho přátel a celkově vycházel s lidmi dobře.

Podle policie mohla být důvodem vraždy počítačová hra na bázi Modré velryby. „Je to nějaká hra, jejíž charakteristiky jsou podobné jako u Modré velryby,“ řekli policisté ruské státní televizi NTV. Případ vyvolal v Moskvě velký rozruch.

Se svou obětí si udělal selfie a pak se sám sprovodil ze světa.

Přátelé vraha si myslí, že plánoval vraždu delší dobu. Naznačují to také indicie na sociální síti a navíc byl fanatický milovník sériového vraha a vůdce fanatického kultu Waltera Sullivana, který je hlavní zápornou postavou z videohry Silent Hill 4: The Room.

„Andrej trávil většinu času u videoher,“ přiznala jeho matka. Byl jako nemocný! Pořád hrál sérii videoher Silent Hill a to od rána do večera. Ta se dokonce dočkala i dvou filmových zpracování... jíž obsahem je alternativní realita a peklo.

„Seznámili jsme se online. Vypadal jako normální kluk s dobrým smyslem pro humor,“ prohlásila kamarádka jménem Margarita.

Mladík byl prý milovníkem počítačových her.

Přestože nekonfliktní mladík Andrej byl mírumilovný a nikdy neměl problém se zákonem či jen dodržováním pravidel školy, šlo mu evidentně o to, aby spáchal co nejděsivější a nejkrvavější čin, který se měl stát virálním.

A to se mu podařilo. Selfie s mrtvolou se stala slavnou a kdyby se nerozhodl spáchat sebevraždu, možná by si slávy užíval ještě dnes. loading...