Policie chytila žvýkačkového gurmána! Ukradl přes 400 Orbitek

Policie v Přerově řeší nevídaný případ! V obchodě chytili zloděje, který si chtěl dopřát 433 balení žvýkaček všeho druhu.

Policii se podařilo chytit pořádného milovníka žvýkaček. Nemá cenu si lámat hlavu nad tím, kdo by dnes v obchodech kradl žvýkačky. Při ceně másla a cigaret by bylo pochopitelné, krást něco takového, ale pro zrovna žvýkačky? 32letý muž z Ostravy se rozhodl krást v oddělení cukrovinek jednoho přerovského hypermarketu. Do igelitové tašky si naskládal celkem 433 balení žvýkaček.

"Odcizením celkem jedenácti druhů žvýkaček značek Orbit, Airwaves a Winterfresh prodejně způsobil škodu vyčíslenou na 5 865 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Zloděj měl ale smůlu! S plnou igelitkou se pak snažil projít kolem poklady, kde se ho však všimla ostraha prodejny. Nezbývalo mu nic jiného ,než se přiznat a odcizené zboží odevzdat.

"Přivolaní policisté zjistili, že muž byl pro majetkovou trestnou činnost již v minulosti pravomocně odsouzen okresními soudy v Přerově a Olomouci a že má vysloven zákaz pobytu v okrese Přerov," dodal Kořínek.

Příště by měl být chytřejší a jít na to nenápadně. Nyní je muž podezřelý z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

"Za ty podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení s ohledem na jeho recidivu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení," zakončil mluvčí.

Zdroj: policie.cz, Tn.czloading...