Polovina Čechů umírá na chřipku, ale ukrást 4500kg pomerančů je už moc

Mnoho Čechů se trápí s chřipkou, nemocnice jsou uzavřené a média nemluví o ničem jiném.

Policisté ze španělské Sevilly však mají úplně jiné problémy, než je běžná chřipková epidemie a s jedním takovým kuriózním případem se podělili na sociální síti. Pět lidí zatkli poté, co se pokusili o velkou ovocnou loupež.... ukradli 4,4 tuny pomerančů.

Organizovaní zloději nacpali ovoce do dvou aut a policii se pokoušeli ujet. Honička připomínala scénku ze seriálu Kobra 11, avšak plná auta pomerančů byla rapidně těžší a kriminálníci policii nemohli v žádném případě ujet.


zdroj: twitter.com/EmergenciasSev

Španělská policejní hlídka si všimla tří podezřelých aut na silnici mezi obcemi Mairena de Alcor a Torreblanca nedaleko Sevilly.

Zločinci dlouho neváhali a když spatřili strážce zákona, rozhodli se zcela změnit směr. Dvě ze tří aut tak vyvolala krátkou honičku s policisty, kteří úplně oněměli, když otevřeli kufr dodávky a osobního automobilu.

Vozidla byla totiž nacpaná k prasknutí kradenými pomeranči. Zloději jich vezli téměř 4,5 tuny!

zdroj: twitter.com/EmergenciasSev

V dodávce seděl starší pár se svým dospělým synem, v druhém autě cestovali dva bratři. Policisté všech pět lidí zadrželi.

Jaký záměr zloději měli a co s kradeným ovocem chtěli dělat? Neměli totiž žádné doklady o původu ovoce, ani povolení tak velké množství převážet. Nedokázali ani vysvětlit, kde k pomerančům přišli.

Netrvalo dlouho a policisté vypátrali ještě třetí auto, z něhož po otevření také pomeranče vypadly, jak bylo po okraj naplněno.

Při šetření bylo později zjištěno, že zloději ovoce ukradli z nákladní lodi v nedalekém městě Carmona.Zdroj:  mashable.com


loading...