Postavil se svému osudu! Mozkové obrně a splnil si sen být kulturistou

Život není žádný med a často řešíme naše ale i problémy druhých. Mnohokrát jsme si lámali hlavu nad banalitami, hádali jsme se kvůli blbostem a trápíme se s  malichernostmi.

V Kalifornii se nedávno uskutečnila kulturistická soutěž, na níž se kromě profesionálních soutěžících objevil i inspirativní 24letý Sam. Mladý muž, díky mozkové obrně uvězněný na invalidním vozíku již od svých 14. let.

Jeho jediným koníčkem je cvičení a posilování svalů těla. V podstatě nežije pro nic jiného, než pro fitness! Vzhledem k jeho diagnóze, je cvičení téměř absurdní a tou nejtěžší výzvou, se kterou se Sam každodenně setkává.

Mozková obrna omezuje funkce jeho svalů a jakékoliv posilování je pro něho nepředstavitelně složitější, než pro jiné lidi. Přesto byl jeho sen zúčastnit se profesionální soutěže kulturistů, kde by před diváky ukázal své vyrýsované tělo.

Přijel na mezinárodní soutěž kategorie physique na invalidním vozíčku, ze kterého mu pomohl asistent a před stovkou lidí předvedl, že se vyplatilo to nevzdávat a vydržet. Lidé nemohli uvěřit, jak zvládl nabrat svaly i navzdory handicapu, který ho v jeho životním stylu omezuje.


Od publika zazněl obrovský potlesk a Sam odcházel šťastný oceněn medailí za Inspiraci a slzami v očích.

Zdroj: dailymail.co.ukloading...