Poznáváte je? Lněná semínka! Víte co se stane, když je budete jíst každý den?

Možná jste je již zahlédli na nějakém pečivu, nebo vám nic tato semínka neříkají. Je řeč o lněných semínkách... Většina přírodních produktů má něco do sebe... obsahují mnoho minerálů a vitamínu... no posuďte sami, zda-li vám záleží na tom, co jíte či ne.

I přestože se nejedná o žádnou baštu, asi si kladete otázku, proč by se měla lněná semínka stát součástí vaší stravy?

Existuje mnoho důvodů, proč je konzumovat pravidelně. Chuť semínek rozhodně nebude prioritou, neboť není zas tak o co stát. Pokud vám záleží na vašem zdraví a vnější krása vám není lhostejná, rozhodně čtěte dále.

Každá žena o vánocích zpytuje svědomí a při pohledu do zrcadla se proklíná, jakpak to zase přes ty Vánoce přibrala. Tato zázračná semínka mají tu vlastnost, že napomáhají spalovat nadbytečný tuk!

Zrychlují látkovou výměnu, a zároveň obsahují  velké množství vlákniny, která nám dává pocit sytosti, a tím pádem nemusíme tolik jíst.

Jako třešničkou na dortu, jsou tyto nenápadná semínka neskutečnou bombou pro naše tělo. Doplňují nám vitamíny B a E, zinek, železo, draslík, křemík, jód ...

No prostě lněná semínka mají blahodárný vliv na náš trávicí systém. Díky působení unikátní směsi omega - 3, lignanů a hlenu snižují hladinu cholesterolu. No nejsou skvělé?


Další prospěšné účinky na naše zdraví

Neřekli byste, že lněná semínka pomáhají organismu léčit mnoho nemocí. Například běžně známou zácpu či závažné srdeční problémy.

Dále mají příznivý vliv na naše vlasy, kterým vrací jejich lesk, na naši pokožku, která následně vypadá svěže a zdravě.

Dávejte si pozor, trpíte-li obstrukcí jícnu, střevním onemocněním, cukrovkou, nebo jste právě těhotná. Vzhledem k silnému vlivu na organismus, nejsou tato super semínka vhodná pro každého.

Nejste-li si jistí, raději se poraďte se svým lékařem.loading...