POZOR! 8 trendy nebezpečných hraček pro děti, které máte možná doma

Děti jsou naše všechno! Rozdali bychom se pro ně, dali a koupili bychom jim cokoliv, aby měli prostě lepší život!

Často jsou děti nátlakem společnosti a chtějí mít stejné hračky jako ostatní, aby prostě byli IN... Kdo se má ale ve všech hračkách pro děti vyznat?

Některé jsou dokonce tak nebezpečné, že mohou vašim dětem ublížit, nebo je dokonce připravit o život.

Většinu máte možná doma, aniž byste si uvědomovali, že ohrožují vašemu miláčku život. Tohle je 12 ne nejprodávanějších a těch nejméně bezpečných hraček.1. Drony a létající hračky

Přestože se létající kvadrokoptéra může zdát jako super a bezpečná hračka, zejména dětem mohou vrtule rapidně ublížit. V ohrožení jsou například prsty a oči, které kusy tvrdého plastu mohou i neplánovaně zasáhnout.


2. Koloběžky s malými kolečky

Koloběžky jsou celkem super a nelze proti nim co namítnout. Ovšem doporučujeme  věnovat velkou pozornost výběru.

Kromě levných nekvalitních výrobků s různými ostrými hranami nekupujte ani modely s příliš malým předním kolem, některé ho mají dokonce menší než zadní kolečka.

Lehce tam vašemu dítěti uvízne i v malé skulině na cestě noha a jednoduše hrozí to, že si namlátí hubu.


3. Fidget Spinner

Na první pohled bezpečný kus plastu s ložisky, který je v dnešní době strašně trendy a každý jej chce mít. Všechny děti se snaží dělat nějaké triky, aby upoutali pozornost na své vrstevníky.

Není divu, že se stal nejeden případ, kdy dítě blblo tak, že jeden Fidget Spinner polklo... viz snímek z rentgenu.


4. Hoverboard

Velmi oblíbené elektrické vozítko na baterie, které proslavil především Youtube. Oblíbené je především v tom, že jej řídíte vlastní rovnováhou. Prostě jedete tam, kam se nakloníte.

Mnoho médií již varovalo nad touto hračkou a výstrahy se stále opakují. Nebezpeční není pád, který hrozí při nešikovnosti, jemuž se rozhodně nevyhnete, ale především baterie, které jsou tak výkonné, že již několikrát způsobily neplánovaný požár v době, kdy se hoverboard v zásuvce nabíjel. Nedávno dokonce dvě dívky u toho uhořeli.5. Doktorská sada

Hráli jste si někdy na doktora? Co může bát na takové sadě nebezpečného? Především to, že děti tyto pomůcky používají velice důkladně. Hračky si strkají do nosu, do ucha a atd. Hrozí poranění ušního bubínku či ulomení kusu plastu.6. Nafukovací balonky

Jsou balonky opravdu nebezpečné? Vždyť jsme je jako malí měli také! Nebezpečné nejsou do té doby, dokud dětem nebouchnou poblíž ucha a nepoškodí jim sluch. Ve výjimečných případech mohou děti ohluchnout.


7. Vodní pistole

Některé vodní pistole mají překvapivě silný proud, a mohou tak způsobit například zranění oka či ucha. Stačí aby nezbedný klučina namířil někomu na oko z blízko a vypálil.


8. Hračky na malé kulaté baterie

Většina hraček je na baterie! Znáte to a v dnešní době jsou prostě všude... různé knížky s hracími strojky, atd... Dávejte si pozor, aby baterie byly pod krytem pevně držícím pomocí několika šroubků.

Spolknutí je životu nebezpečné a způsobují otravu nebo poleptání jícnu. Snadno může nastat vnitřní krvácení, které ohrožuje vaše dítě na životě.
loading...