POZOR: Dětské ubrousky mohou způsobit nepříjemnou alergickou reakci

Znáte děti... furt něco ohmatávají, strkají do pusy a prozkoumávají celý svět. Ačkoli můžete být bystřejší matka či otec, dobře víte, že se dítě snadno ušpiní.

Proto skoro každý rodič má po ruce vlhčené ubrousky, aby měl po ruce něco, čím dětem očistí obličej a ruce. Ubrousky mnoho lidí používá často i při přebalování.

Co ale moc rodičů neví, že užívání těchto vlhčených ubrousků představuje pro jejich potomky značné riziko.

Dr. Mary Wu Changová, pediatrička a dermatoložka, zjistila během výzkumů velmi zneklidňující skutečnost. Ubrousky mohou způsobovat na jemné dětské pokožce alergickou reakci.

Vědecký výzkum ukázal, že u jedné z testovaných dětí (8leté holčičky) se objevila alergická reakce. Dívce byla podávána antibiotika a steroidní léky.

Přestože se lékařům zčervenalá kůže na podnět vlhčeným ubrouskům podařila zmírnit, neustále se podráždění vracelo.

Tehdy doktorka zjistila, že přetrvávající problémy způsobila alergická reakce na jednu složku, která byla obsažena právě ve vlhčených ubrouscích.

Kůže reagovala na látku metylizotiazolinon a později negativní vliv na pokožku s výsledkem alergické reakce potvrdili i testy.

Dermatoložka se u svých pacientů rozhodla zařadit i tento test. Po dobu 18 měsíců testovala pacienty, zda nemají vyrážku právě z vlhčených ubrousků. Za tuto dobu se  potvrdila alergická reakce u 5 pacientů.


Nejlepší je se informovat, zda kupované výrobky jsou bezpečné i pro miminka a děti Bohužel to běžně ani prodávající neví a tak nemáte moc na vybranou.

Myslíte si, že by tuto informaci měli vědět i jiní rodiče? Sdílejte tento článek i s dalšími! Konzervační látky obsažené ve vlhčených ubrouscích můžou způsobit na pokožce dítěte nepěknou paseku.loading...