POZOR! Nedostatek sexu ženám škodí! Co se děje s ženským tělem?

Sex je jedna z lidských potřeb, bez které třeba muži nemohou žít. Jak to mají ale ženy? Mají sex také rádi... nebo se vám více méně zdá, že jej sabotují? Podle britské lékařky může dlouhá sexuální abstinence ženskému tělu uškodit. Na druhou stranu má i kladnou stránku.

1. Ztráta sexuálního apetitu

Nízký sexuální apetit vede k poklesu hormonů v těle. To se odrazí také na sexuální touhy a chutě. Běžně se stává to, že pokud sex žena dlouhou dobu nemá, prostě na něho ztratí pomyšlení úplně.

Tohle vám může potvrdit mnoho lidí! Málo sexu má vliv na vaši náladu a psychiku. "Někteří lidé, kteří se na jistý čas vzdají sexu, jsou najednou pomalejší, méně vitální a ztratí chuť na sex," řekla sexuální terapeutka Sari Cooperová.

2. Ztráta vlhkosti

Ztráta vlhkosti nemusí platit u každé ženy, ale často se s tím setkávají většinou ty starší. Po delší sexuální přestávce můžete mít problém zvlhnout před pohlavním stykem.

Použitím lubrikantu můžete tento malý nedostatek eliminovat! Je to způsobeno nedostatkem hormonu estrogenu.

"To se tolik netýká žen, kterým je mezi 20 a 30 lety. Problém nastává především u žen, kterým je okolo 60 let," říká doktorka Lauren Streicherová pro britský deník The Sun.

Případně se dá těmto problémům předejít, pokud se žena mezi pohlavními styky, sem tam potěší sama.

3. Oslabení vaginální stěny

To platí zejména pro ženy, které nemají daleko do období menopauzy. Oslabení vaginální stěny může znesnadňovat pohlavní styk! Sex po dlouhé době bývá často bolestivý.

4. Silnější a bolestivá menstruace

Menstruace není nic, za co by ženy byly vděčné. Křeče a bolesti však lze podle odborníků o něco zmírnit... Lékaři se domnívají, že sex během periody zmírňuje menstruační bolesti. Zkoušeli jste to?

"Děloha je o svalstvu a orgasmus způsobí, že krev se vyloučí rychleji, což zmírní menstruační křeče. Také může dojít ke zvýšení vyplavování endorfinů, které tomu také napomáhají," vysvětlila doktorka Streicherová.  

5. Nižší riziko infekcí

A na závěr to, co do nás cpou již od mládí. Absencí sexu se snižuje riziko vzniku nejen přenosných pohlavních nemocí, ale také infekcí a záňetů močových cest. Ovšem za pomocí ochrany lze tato rizika eliminovat.

"Pohlavní styk je odpovědný za zvýšení rizika opakovaných infekcí močového měchýře," potvrdila doktorka s tím, že infekce se vyskytuje až u o 80 procent žen, které přecházejí do menopauzy.loading...