POZOR! Nosíte gumičku na vlasy na zápěstí? Můžete i zemřít

Pozor dámy a děvčata! Hrozí vám velké nebezpečí, jestliže nosíte gumičky na zápěstí. Přiznejte si sami... jestli je vaše odpověď ANO, čtěte zkušenost jedné mladé dívky, která téměř přišla o život.

Stejně jako vy netušila, že hloupá ozdoba do vlasů jí může udělat takové zdravotní problémy. Audrey Kopp z Kentucky si koupila třpytící se elastickou gumičku do vlasů, ale když jí zrovna nepotřebovala. Nechávala si jí na ruce.

Tak to dělá mnoho z vás a je to úplně běžné, ale dva dny poté, co měla gumičku na zápěstí, vytvořila se jí pod kůží nafouknutá začervenalá bulka. Dívka šla ihned k lékaři a ten jí samozřejmě neřekl nic jiného, než že to není vážné. Vyfasovala antibiotika a poslal jí domu s tím, že do pár dní to splaskne.

Druhý den se nestačila divit! Bulka pod kůží narostla ještě víc  a zápěstí začalo Audrey nehorázně bolet k nevydržení. Rozhodla se ihned navštívit pohotovost. Tam už lékaři konstatovali infekci, za kterou si mohla nošením gumičky. Gumička třením vytvořila drobnou ranku na kůži, do které se dostaly bakterie a ty zapříčinili infekční zánět.

hairband3.jpg

I když se to na první pohled lékaři nezdálo, infekce byla hodně vážná. Lékaři jí sdělili, že otrava krve byla jen otázkou času. Ta většinou vede ke selhání orgánů a dokonce i smrti... Audrey ještě může být ráda, že ji lékaři poraněné místo rozřízli a vytlačili hnis ze zápěstí. Teď má ránu otevřenou, kterou musí neustále dezinfikovat.
Takže teď už víte jedno! Gumičky na ruce raději nenoste. Nevíte, co se vám z použitého barviva apod. do těla dostane :)loading...