POZOR! Zloději mají nový trik! Vykradou vám účet z platební karty bez mrknutí oka

Zloději jsou zase o chlup chytřejší! Zapomeňte na okrádání v metru nebo na čorkování kabelek na ulici. Dali hlavy do hromady a díky novým technologiím přišli z vychytávkou, která vám vybílí bankovní účet bez mrknutí oka.

Platit platební kartou je dnes v módě! Nemusíte řešit stav vaší peněženky, počítat peníze zbývající do další výplaty a jednoduše utrácíte pouhým přiložením k terminálu.

Když už ale potřebujete hotovost, musíte do bankomatu, který je pro zloděje jako dělaný. Díky elektronické vychytávce, kterou se podařilo najít již v několika bankomatech, získá cizí osoba vaše osobní údaje a informace o platební kartě.

Toto speciální zařízení se nazývá Skimmer. Vypadá jako běžná část bankomatu a získává informace z magnetických proužků na platební kartě.

Většinou se toto zařízení nachází na místě, do kterého kartu vložíme. O několik vteřin později má zloděj přístup k vašemu účtu… Jak se můžete chránit?

Na první pohled podvodnou čtečku karet nepoznáte! Nejjednodušší způsob je se přesvědčit, jestli se čtečka karet nehýbe a je dobře umístěna na svém místě.

Pokud se vám něco nezdá a máte pocit, že není umístěna správně, bankomat nepoužívejte a jděte k jinému.

Případně, že zjistíte ilegání manipulaci s bankamatem, okamžitě kontaktujte zaměstnance banky! Podle některých svědků se často kolem čtečky karet nacházeli stopy po lepidle.


Na videu je vidět, jak snadno se někdo může nechat okrást. Problém ale je, že málo lidí o tomto zařízení ví a banky se proti tomu neumí bránit.loading...