Praha láká turisty na zlaté koule! Z King Konga udělali atrakci

Turisté v Praze se nestačí divit, co tam všechno ještě nenajdou. Na náměstí Miloše Formana před pražským hotelem InterContinental se objevila modrá socha opice s obrovskými zlatými varlaty. Její význam není hlubšího smyslu, jak jsme si původně mysleli.

Je to jen socha, jež láká turisty z celého světa a ti si ji nadšeně fotí. Socha má představovat slavného King Konga, jmenuje se King Kong Balls a je od Denise Defrancesca. Před pražským hotelem se objevila v souvislosti festivalu Sculpture Line 2019, který umisťuje zajímavé sochy po částech města.

Festival sice v České republice už byl, ale ještě byste ho stihli v Německu, Lucembursku nebo Itálii. Nezapomeňte se s ní vyfotit! Socha bude v Praze do Vánoc, pak ji přesunou do New Yorku či do Paříže.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Is this art? Is this a distraction? Is this coconuts? #King #apes #blue #smile #kingkongballs #prague #art #louboutin #firm #notcontroversy #denisdefrancesco . . KING KONG BALLS BRONZE ... King Kong’s Balls, the Gaze of a King, the Royal Pause for the gallery... Between Conceit and indifference, a certain idea of freedom cast in bronze... Sculpt and let the sculpture speak for itself... ... Those who will see nothing but its attributes will have seen nothing, understood nothing... A grand show to bug the ‘right-minded’... to deceive fools... A half-smile... ... The coarse illusion of an impudent Monkey... The taunt of Kong to set the art-fair “cheetahs’” tongues wagging, for all the masturbatory bonobos to cop complexes.... His balls out in the open like coconuts thrown in the faces of conformism. ... The calm resistance of an untamed Monkey... His gaze is elsewhere... Far from the human menagerie, from this narrow-minded world... Far from this brash theatre, this crass comedy... ... The Kong has a dream... A paradise lost... With no cage and no master... Freedom at the foot of My Tree ... A laugh that we cannot hear... His balls like gongs to summon the Great Awakening...

Příspěvek sdílený Galina (@beindulgent),loading...