Pravá Šípková Růženka? Žena prospí denně 22 hodin!

Jedná se snad o pravou Šípkovou Růženku? Britka prospí denně 22 hodin, má totiž vážnou neurologickou poruchu.

Beth Goodier (20) se setkala poprvé s nemocí Klein-Levinův syndrom (KLS) poprvé, když jí bylo 16. Dnes jí je 20 let, žena často trpí stavy, které trvají několik týdnů. Většinu dnů tráví ve spánku po dobu 22 hodin. Masakr!

Zatímco její přátelé se buď odstěhovali z domu svých rodičů, založili si vlastní rodinu, nebo odešeli na vysokou školu, dívka je přilepená doma, kvůli neustálému dohledem své matky."

Celý svůj život tráví na pohovce nebo v posteli a dívá se na TV.

její matka sdělila pro BBC. "Se svou dcerou nemůžeme plánovat. Žijeme spontálně, protože nevíme kdy to na ní přijde a zrovna usne. Prostě děláme to co chceme a hned, když jí je dobře."

Spánek není vše! Kromě toho že prospí skoro celý svůj život, její zdravotní stav je také ovlivněn záchvaty přejídání a nekontrolovatelnou změnou chování.

Kromě zdánlivě nekonečné množství spánku, Goodier je také ovlivněna záchvatovité přejídání a změny chování, mezi které patří dětské podobné chování a snový pocit.

Kromě spánku a čtením blogů o nemoci KLS, Goodie obvykle tráví svůj volný čas cvičením a prostě se snaží žít normální život.


Podle nadace KLS, je nemoc známa také jako syndrom "Šípkové Růženky", je to vzácná neurologická porucha, která způsobuje opakované období nadměrného množství spánku, změněnu chování a dezorientaci od světa. Pacienti KLS jsou obvykle diagnostikovány v pubertálním věku. Často trvá 10 až 15 let, než z toho vyrostou.

Odhaduje se, že po celém světě je 1000 lidí s touto nemocí.loading...