Pražák se ztratil v kukuřici. Měl mobil s internetem! Vyděšený volal policii

Výlet do přírody na Chrudimsko se mladíkovi z Prahy rychle zvrtl v "boj o život". Několik hodin bloudil v lesích a polích, až se setmělo a začal bát.

Nebylo už skoro vidět a tak před půlnocí zavolal na policii, aby mu pomohla najít cestu domů. Paradox je, že měl dvacetiletý mladík v kapse mobil s internetem.

Těsně před středeční půlnocí zavolal na tísňovou linku vyděšený 20letý muž. Celé hodiny prý na Chrudimsku bloudil stezkami, lesem a kukuřičnými poli, jak se snažil najít správnou cestu.

Když se setmělo, začal se prý bát napadení DIVOKÝMI PRASATY.

Divné je, že měl s sebou mobilní telefon s datovým připojením a také notebook, takže najít cestu z divoké přírody bylo jednodušší, než si myslel. Stačilo by mu zapnout aplikaci map a podívat se, jak se dostat k nejbližší silnici.

Nicméně si to neuvědomil! Roli v tom hrál strach a únava, na kterou si stěžoval.

"Kolega na operačním středisku se ho snažil uvést do reality a navést na to, jak bude nejsnazší jeho souřadnice co nejpřesněji lokalizovat. Dostupné lokalizační systémy nás nasměrovaly do Podhradí," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Policie se snažila mladíka přesvědčit, aby zůstal na místě, kde je, a neztratil se znovu v kukuřici. Když ho policisté konečně našli, byl v pořádku, ale nevěděl, jak přesně se na dané místo a ještě v noci dostal.

Ztratil se omylem! Chystal se na výlet do přírody, kde nakonec zabloudil a tak zůstal déle, než původně očekával. Policisté mladíka doprovodili na nádraží, odkud odjel zpět do Prahy.
loading...