Zdroj: instagram.com
27.10.2017 by Rudolf Hasák

Před 7 lety prodal celý svůj majetek za Bitcoin! Jak si žije dnes?

peníze, finance, bitcoin, prodal majetek

Internetová měna Bitcoin se stala populárním! Ještě nedávno o ní věděla pouze hrstka lidí a teď si za ní můžete koupit na Alze i auto Tesla. Určitě se najde někdo z vás, co to čtou, co nějakou částku toho bitcoinu vlastní.

Přestože kurz této měny zažívá poměrně velké výkyvy, stále hodnota bitcoinu stoupá. Momentálně 1 BTC odpovídá necelým 22 tisícům korun a to byly ale i štědřejší doby.

Muž jménem Didi Taihuttu (39) této měně věřil a viděl v ní potenciál. Rozhodl na tuto měnu vsadit vše a risknout životní rozhodnutí. Mohl přijít o všechno, ale také se z něho mohl stát multi-milionář.

Nebylo to jednoduché, ale udělal, co uznal za vhodné. Prodal svůj dům, dvě auta, motorku a skoro veškerý hmatatelný majetek a rozhodl se žít jinak.

Spolu se svou manželkou a třemi dcerami cestují po světě. Zlom přišel ve chvíli, kdy Didi přišel o oba rodiče a došlo mu, že s nimi netrávil tolik času, kolik by chtěl.

Uvědomil si důležité priority a znova takovou chybu už po druhé udělat nechtěl. Se svou manželkou se rozhodli dát přednost jiným věcem, než jsou ty materiální.

Didi se svojí pětičlennou rodinou začal investovat do této měny už v roce 2010. Počítá s tím, že investici v bitcoinech bude držet několik let. „Za dva tři roky může stát bitcoin klidně i více než 25 000 eur (v přepočtu 640 000 Kč)," řekl otec tří dětí.

20. října 2017 byla cena bitcoinu 6000$, kdežto ještě minulý rok byla cena 650$... Za pouhý rok hodnota se hodnota bitcoin z devíti-násobila.

http://www.fxstreet.cz/img/web/bitcoin%2001042013-2.png

Investor Didi počítá nicméně i s tím, že kurz může spadnout a on přijde o veškeré peníze. „Prostě nechceme žít ve strachu,“ doplnil.

Komentáře