Předstírala rakovinu! Na lidech vysockovala přes půl milionu

Na světě je mnoho pochybných lidí, kteří žijí ve špatných až nelidských podmínkách. Proti bezdomovcům a žebrákům nic nemám, každý jednou takto může skončit. Ale jak někdo může předstírat smrtelnou nemoc, aby si přišil k nemalým penězům? To je vrchol lidskosti, který je neomluvitelný.

Mnoho lidí se snaží pomoci a i přesto že nejsou zrovna bohatí, pošlou z dobré vůle nějakou finanční podporu těm, co to zrovna potřebují. Zdravotní sestra z Georgie toho bohužel nechutně využila a nyní jí odsuzuje celý internet. Dnes se dá jednoduše zadlužit a tak lidé v nouzi vymýšlejí různé finty, jak se dostat z finanční tísně. Ať už byl důvod  Mary Bennettové (29) jakýkoliv, zpytovat svědomí už je pozdě.

Bennetová se rozhodla ze své rakoviny, kterou ve skutečnosti ani neměla, vytěžit nemalé peníze. Po přepočtu si přišla na neuvěřitelných 620 tisíc korun. Poprvé o své rakovině napsala na Facebook v roce 2013, kde sdělila přátelům, že má rakovinu vaječníků ve čtvrtém stádiu. Sepsala seznam věcí, které by před smrtí chtěla ještě stihnout a řetězová reakce začala. Dobrovolníci ze všech koutů světa ji začali posílat peněžní příspěvky.

Než vše prasklo, dívka se tak stihla proletět horkovzdušným balonem nebo se potápět pod vodou. Jeden člověk jí dokonce zaplatil téměř 100 000Kč. Na svém profilu krmila své příznivce, kteří jí doma obrečeli a posílali další peníze. Nejvíc ublížila asi svým příbuzným, kteří ji dokonce vozili k lékaři.


„Její příbuzní z toho byli opravdu hodně špatní. Vozili ji k lékaři, ale už jim nedovolila, aby s ní chodili i dovnitř. Dotáhla to až do úplného extrému,“ říká zástupce policie v okrese Forsyth County Epifanio Rodriguez.

Američanka je nyní obviněná z okrádání druhých a falšování dopisů z nemocnice. Škoda, že si žena ani neuvědomovala, že její případ může akorát odradit další možné dárce.

Kromě tohoto falešného případu je na světě dalších X tísíce lidí, kteří pomoc opravdu potřebují.loading...