Připojení k internetu - které vybrat?

Před tím, než se pustíme do výběru připojení k internetu je nutné si uvědomit, k čemu budeme připojení používat. Pro jednoduché procházení internetu (prohlížení fotek, čtení webových stránek) vám v dnešní době stačí jakýkoliv internet. Pokud chcete například sledovat videa ve vysoké kvalitě, je nutné vybrat připojení k internetu s vyšší přenosovou rychlostí. Pokud často soubory nahráváte, měli byste si hlídat rychlost uploadu. Ta může být značně rozdílná, nežli rychlost stahování. Připojení k internetu dělíme na drátové a bezdrátové.

Bezdrátové připojení k internetu

Bezdrátové připojení k internetu má velkou výhodu v tom, že s ním nejste odkázáni na kabelové sítě internetových providerů, což ocení například lidé z vesnic. Při výběru poskytovatele tohoto druhu internetu, je nutné dbát na několik zásad.

  • pohlídejte si, zda-li jste v dosahu sítě poskytovatele
  • je nutné mít na společné střeše anténu, případně si vlastní anténu umístit na balkón, či okno
  • pokud mezi vaší anténou a anténou poskytovatele je nějaká překážka, může to způsobit omezení kvality přenosu
  • instalace může být díky zřízení antény nákladnější
  • počasí může mít vliv na kvalitu přenosu dat

Wi-fi ovšem čítá i některé výhody
  • příznivý poměr cena / výkon

Kabelové připojení k internetu

V případě že si zvolíte ADSL internet, nebo-li kabelové připojení, máte větší výběr. Většina internetových poskytovatelů v dnešní době nabízí společně s internetem i připojení k televizi. Pro kabelové připojení k internetu se využívá telefonní síť. Její přítomnost ovšem není podmínkou. Poskytovatel vám vždy představí nejvyšší možný výkon, kterého lze s internetovým připojením dosáhnout, reálná rychlost ovšem bývá nižší. V dnešní době bývá zvykem instalace modemu, který umí aktivovat Wi-Fi síť po celé domácnosti. K síti se tak budete moci připojit i přes telefon, případně tablet. Sháníte-li osvědčeného poskytovatele připojení k internetu, doporučujeme vám společnost internetpraha.com. Můžete se těšit na nadstandardní rychlost za velmi sympatickou cenu. Tento poskytovatel nabízí ADSL i Wi-Fi internet.


loading...