Proč je alkohol tak oblíbený a jaké má pozitivní vlastnosti?

Patříte k té populaci, která každý víkend obchází bary se svou partou nebo hospody? Už od útlého věku nám rodiče každý den říkali, abychom si užívali života, dokud jsme mladí. Alkoholické nápoje jsou prostě součástí našeho života a nedokážeme si bez nich život představit. Oslava narozenin, svatba, nebo běžný pracovní přípitek je toho důkazem. Hodně lidí popíjí, aby odbočilo od nudného stereotypního života nebo zažilo dobrodružství, ke kterému by se bez účinku alkoholu neodvážili.

Jiná skupina lidí pije, protože jí chutná a najdou se i tací, kteří nevědí proč. Rozhodně pijte s mírou, protože jakmile neznáte své meze a probouzíte se každé ráno s lahví Becherovky v ruce, řítíte se přímo do pekel.

Pozitivní účinky alkoholu

Mimo dobré nálady má alkohol také pozitivní účinky na naše zdraví. Ačkoliv si to málo kdo uvědomuje, alkohol v malé míře považuje za medicínu. Nemyslete si, že po vypití celé irské whiskey Tullamore dew budete zdraví jako rybička. Takto to nefunguje.

Již od nepaměti se používaly alkoholické nápoje jako skvělý prostředek na odbourání stresu, proti stavům úzkosti a především na problémy se spánkem. Pozor si dejte, berete-li pravidelně nějaké léky, nemuselo by to dobře dopadnout a ještě vám mohou prášky v kombinaci s alko nápoji pěkně poškodit játra.

Vynecháme-li české pivo, jedním z neoblíbenějších destilátů u nás je finská vodka Absolut. Patří mezi nejprodávanější a nekvalitnější vodky na světě a díky univerzální chuti a vůni ji lze smíchat téměř se všemi nealko nápoji, které vám přijdou pod ruku. To je důvod, proč je hojně konzumována mládeží míchaná s energetickými nápoji, džusy anebo prostě s ledem.

Za zmínku stojí také klasický lehce kořeněný likér Aperol, který oproti finské vodce má pouze 11% alkoholu a přesto je považován za velmi oblíbený destilát s letitou historií zasahující až do roku 1919.
loading...