PRŮSER! Instagram vymazal fotku chlapce, protože nebyl dost pěkný

Sociální síť Instagram, která je oblíbená především v mladší populaci nebo u celebrit, čelí docela zásadnímu problému. Vymazala fotografii chlapce, který kvůli svému postižení nebyl "dostatečné hezký".

Kdo se chce pochlubit svými pěknými fotkami, sdílet přátelům foto z dovolené a akcí, které zažil, pošle ji prostě na Instagram.

O záběry své šťastné rodinky se chtěla podělit i maminka Charlie Beswicková. Hněv ji zachvátil poté, co jí sociální síť fotku vymazala. Je to takové klišé, když se lidi svůj nudný život snaží kompenzovat fotografiemi na Instagramu, a své nedostatky krásy schovávat pod různé filtry, které tomu dají šmrnc.

Očividně není Instagram pro všechny, ale asi jen pro ty krásné... Nebo jak to doopravdy je? Maminka Charlie Beswicková byla dost zmatená, poté co jí administrátoři sociální sítě zablokovali a vymazali fotku se synem.

Problém byl v tom, že dvanáctiletý chlapec je handicapovaný a má zdeformovanou tvář, kde mu chybí jedno oko. Jsme ale všichni lidé a měli bychom mít stejná práva, není tomu tak?

Charlie je maminka dvojčat Harryho a Olivera. Harry však není stejný jako jeho bratr Oliver. Trpí Goldenharovým syndromem, takže nemá vyvinuté jedno oko, ale ani nosní dírku či ucho. Kromě toho je autista. I tak Charlie své děti nějak nerozlišuje a bere je rovnoprávně... Aktivní je na všech sociálních sítích, ale byl to až Instragram, kdo ji nemile překvapil.

Zdroj: Mirror.co.uk

Jenže vinu za nepříjemnou situaci nemá jen Instagram. Ten jednal jen podle svých interních předpisů, neboť někdo fotografii nahlásil, zřejmě ho rozrušil fakt, že chlapec vypadá tak, jak vypadá.

Instagram na základě nahlášení snímek odstranil. Jenže Charlie to nenechala být a o tom, co se stalo, napsala na Twiteru i Facebooku.

„Co vidíte, když se podíváte na mého chlapce? Já vidím ten nejkrásnější úsměv, nádherné srdce a nejčistší lásku. Bohužel, někteří lidé na Instagramu cítili, že je to příliš a nahlásili jeho fotografii. Jsem znechucená! Instagram by měl tuto diskriminaci napravit,“ napsala tehdy naštvaná Charlie.

Po tlaku lidí na jiných sociálních sítích i zprávách v médiích se lidé z Instagramu opravdu omluvili.

„Fotografii jsme omylem odstranili, ale rychle jsme ji obnovili, když jsme si uvědomili chybu,“ hájí se mluvčí sociální sítě.

Zdroj: Mirror.co.uk

Fotografii je už na síti zpět, ale Charlie přidala od té doby další fotky se syny, kde pro jistotu vybavila chlapce oční protézu a zanechala vzkaz všem haterům: „Je to jeho tvář. Pokud vás to pohoršuje, tak scrollujte dál. Styďte se!“

A co vy? Myslíte si, že je vhodné přidávat takovéto fotografie? Nebo máte ten pocit, že jsme si všichni stejně rovní? Myslíte si, že by se měli někteří nad sebou zamyslet? Sdílejte...loading...