Ředitel školy prohrál v kasinu peníze na plavání, obědy i výuku v přírodě

Co je toto za ředitele? Ještě že do školy už nechodím, protože dostat tohoto ředitele bych vážně nechtěl.

Ředitele základní a mateřské školy, který projede na bednách veškeré peníze na výuku v přírodě, plavání a na obědy, by měli ihned zbavit funkce, hlásají lidé na Facebooku.

Na Kroměřížsku zpronevěřil jen za pár měsíců více než 400 tisíc korun. Přisvojil si peníze školy, zaměstnanců i příspěvky od žáků. Nyní jej za to stíhá police.

Čtyřiapadesátiletý ředitel vybíral školní platební kartou peníze z fondu kulturních a sociálních potřeb. Z bankovních účtů školy vytěžil 364 tisíc korun.Aby toho neměl málo, ponechal si i peníze, které přijal od žáků. Rodiče dětem zaplatili 57 tisíc korun na školu v přírodě, ředitel si z nich nechal téměř 49 tisíc. Další tisícikorunu si vzal z dvanácti tisíc korun určených na kurzy plavání.

Kromě toho si ponechal i necelých 1 500 korun z peněz, které zaplatili zaměstnanci školy za obědy.

„V druhé polovině loňského roku tak dohromady zpronevěřil téměř 416 tisíc korun. Veškeré tyto prostředky prohrál v kasinu nebo použil pro vlastní potřebu,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Policie muže před pár dny obvinila ze zpronevěry, hrozí mu až pětileté vězení nebo peněžitý trest... informoval o tom idnes.cz

Zdroj: idnes.czloading...