Reflexní vesty zachraňují životy

Mnoho lidí si už dnes nedokáže představit život bez reflexních vest, které jsou nedílnou součástí našeho každodenního života. S přiznáním, že auta jsou čím dál rychlejší, lze zpozorovat nehody na každém kroku. Vystoupit z vozidla neoznačen je celkem nebezpečné, proto jsou dnes automobily vybaveny reflexními vestami, které vám v případě dopravní nehody mohou zachránit život. Určitě jste již postřehli, že nově od února roku 2016 musí být každý chodec procházející mimo obec na neosvětlených místech vybaven reflexními prvky. Věděli jste, že neoznačený chodec může dostat pokutu ve výši až dvou tisíc korun? Určitě se vyplatí tuto novelu zákona nepodceňovat. Budete-li mít tmavé oblečení, řidič nemusí stihnout včas zareagovat a lehce se dostanete ke střetu s vozidlem.

Reflexní vesty pro děti

Ale co naše děti, které denně docházejí do školy často i za sychravého počasí? Kvůli drobnému vzrůstu se lehce dostanou do ohrožení života, neboť při nedostatečné viditelnosti nemusejí být pořádně vidět. Při přecházení silnice či na procházce podél cesty se stávají děti lehce zranitelnými.

Využití najdete nejen během každodenní cesty do školy ve tmě během zimních měsíců, ale i dny za světla dělají reflexní vesty bezpečnějšími. Neutratíte moc peněz, Oblékněte své dítě do pěkné vesty s obrázkem a nejen že vy budete mít menší strach, ale i řidiči budou mít větší přehled okolo.

Ne vždy je vesta jako vesta

Abyste se vyvarovali tomu, že se nebude zakoupená reflexní vesta dětem líbit, díky široké nabídce internetových obchodů máte možnost si zvolit jak barvu, tak i designový obrázek... např. zde:  https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty/. Při výběru dávejte pozor také na správnou velikost. Vesta by měla sedět akorát, nikoliv být o číslo větší či škrtit.

Mnoho lidí na první pohled zaujme cena. Patříte mezi ty, kteří chtějí za každou cenu ušetřit pár desítek korun, nenechte se zlákat nabídkou stánkových prodejců, kteří hojně nenabízí dostatečně kvalitní materiál, který buďto neodráží světlo vůbec nebo jen na krátkou vzdálenost.loading...