Rozdávala životopisy na ulici! Dostala práci snů?

Američanka hledala práci na úrovni! Vyzkoušela netradiční způsob, jak práci najít. O tom, že v inzerátech a nabídkách na internetu nic není, se přesvědčila již dávno.

Nechtěla ale žádné podřadné pracovní místo a tak zapojila svou představivost a vydala se do ulic, kde rozdávala životopisy kolemjdoucím. Vyplatilo se?

Když mladá dívka přišla o práci obchodního zástupce klenotnictví, místo toho, aby doma vysedávala na zadku, se rozhodla že nebude čekat na příležitost, ale příložitost si vytvoří sama.

Nepokoušela se ani posílat emaily s životopisem, protože firem, které odepíšou je mizivé procento. Své nové zaměstnaní se rozhodla hledat natvrdo. Životopisy rozdávala přímo na ulicích města.

WKBW-TV

Carrie Kemeling (28) se postavila na rušnou křižovatku v Buffalu. Vyvěsila svůj transparent s nápisem "Nejsem bezdomovec, ale chci uspět! Vezměte si můj životopis."! Postávání na ulici se jí nakonec vyplatilo, když po třetím dnu od doby, co odešla z původního zaměstnání dostala novou pracovní nabídku, kterou ráda přijala.

"Nejde mi jen o výplatu od společnosti, ve které chci pracovat! Tato firma mi nabídla více, zdravotní péči, možnost růst a příspěvky na vzdělání. Nikdy jsem si nemyslela, že bych studovala na vysoké škole."

Carrie měla štěstí. Narazila totiž na výkonného ředitele audiovizuální a IT společnosti, která vyrábí videotechniku do dronů a nabídl jí skvělou práci, kterou nemohla odmítnout.

Předchozí zaměstnání opustila kvůli neshodám s vedením. Po sedmi letech práce obchodní zástupkyně požadovala buď povýšení, nebo výpověď. Zaměstnavatel ale neshledal, že by měla mladá žena dostatek zkušeností a schopností na vedoucí pozici, proto se s ní nakonec rozloučil. Tak se rozhodla hledat novou práci na vlastní pěst a Carrie tvrdí, že si lepší práci ani nemohla zasloužit.loading...