Zdroj: Derek Gee/Buffalo News
31.08.2015 by Rudolf Hasák

Rozdávala životopisy na ulici! Dostala práci snů?

práce snů, práce, carrie kemeling, inzerát, životopis, hledat job

Američanka hledala práci na úrovni! Vyzkoušela netradiční způsob, jak práci najít. O tom, že v inzerátech a nabídkách na internetu nic není, se přesvědčila již dávno.

Nechtěla ale žádné podřadné pracovní místo a tak zapojila svou představivost a vydala se do ulic, kde rozdávala životopisy kolemjdoucím. Vyplatilo se?

Když mladá dívka přišla o práci obchodního zástupce klenotnictví, místo toho, aby doma vysedávala na zadku, se rozhodla že nebude čekat na příležitost, ale příložitost si vytvoří sama.

Nepokoušela se ani posílat emaily s životopisem, protože firem, které odepíšou je mizivé procento. Své nové zaměstnaní se rozhodla hledat natvrdo. Životopisy rozdávala přímo na ulicích města.

WKBW-TV

Carrie Kemeling (28) se postavila na rušnou křižovatku v Buffalu. Vyvěsila svůj transparent s nápisem "Nejsem bezdomovec, ale chci uspět! Vezměte si můj životopis."! Postávání na ulici se jí nakonec vyplatilo, když po třetím dnu od doby, co odešla z původního zaměstnání dostala novou pracovní nabídku, kterou ráda přijala.

"Nejde mi jen o výplatu od společnosti, ve které chci pracovat! Tato firma mi nabídla více, zdravotní péči, možnost růst a příspěvky na vzdělání. Nikdy jsem si nemyslela, že bych studovala na vysoké škole."

Carrie měla štěstí. Narazila totiž na výkonného ředitele audiovizuální a IT společnosti, která vyrábí videotechniku do dronů a nabídl jí skvělou práci, kterou nemohla odmítnout.

Předchozí zaměstnání opustila kvůli neshodám s vedením. Po sedmi letech práce obchodní zástupkyně požadovala buď povýšení, nebo výpověď. Zaměstnavatel ale neshledal, že by měla mladá žena dostatek zkušeností a schopností na vedoucí pozici, proto se s ní nakonec rozloučil. Tak se rozhodla hledat novou práci na vlastní pěst a Carrie tvrdí, že si lepší práci ani nemohla zasloužit.

Komentáře