Rus prodával svého syna za 650 tisíc. Chtěl si koupit dům

Přistěhovalec z Kazachstánu prodával na internetu svého teprv tříletého syna, aby si mohl koupit rodinný domek v Rusku. O případu informovali Ruští vyšetřovatelé.

Kazach (24) chtěl svůj finanční problém řešit tak, že na internet umístil inzerát, kde nabízel svého tříletého syna k prodeji za směšných 1,5 milionů rublů. To je na naše 650 000Kč.

Policie šla na kriminálníka jednoduše. Vydávala se za zájemce a domluvila si s pachatelem schůzku. Na místě místo kufru čekalo jen zatčení a slzy pro pláč. Pokud bude muž odsouzen, hrozí mu odnětí svobody až na 10 let.

Při výslechu se snažil 24 letý mladík vše okecat a uhrát na city. Stále opakoval, že on sám není dobrý rodič a pro svého syna chtěl jen to nejlepší.

Tedy dostat ho do lepší rodiny. Matka je totiž opustila už před rokem a vrátila se do Kazachstánu. Chlapec byl hospitalizován s podezřením na možnou infekci a nyní je v rukou lékařů.

A však není to ojedinělý případ. Podle serveru newsru.com jde už o druhý případ prodeje dítě přes internet, během jednoho týdne. Je možné, že se tento muž inspiroval.

V pondělí minulý týden úřady v Jakutsku na Sibiři oznámily zatčení 26 leté ženy, která se snažila zbavit se novorozence, rovněž za půldruhého milionu rublů. Nepřipadá vám to podobné?

Zdroj: Aktualne.czloading...