Seriál Salem - První dojmy

Dlouho jsem přemýšlel, zda nezačnu sledovat nový seriál. Známí mi doporučil právě Salem. Pokud máte doma starou čarodějnici, pak jste asi ještě neviděli Salem.

Seriál pojednává o středověkém městečku Salem, ve kterém řádí hafo čarodějnic... Ty samozřejmě nemaj žádné dobré úmysli. Ovšem nemohu dělat žádné závěry, viděl jsem dva díly a ani po jednom jsem neměl tu touhu, pustit si další! Hned v pilotu bylo odhaleno více než bylo dobré a seriál tak ztrácí tu jiskru napětí. Lov začíná :P...

Čekáte-li hororový titul jako je American Horror Story, pak se nebojte při sledování seriály přizvat svojí dceru na gauč, neboť kvalitních scary scének je tak málo, že i ona by se tomu smála. V seriálu se probírá furt to samé a je příšerně předvídaví a to tak, že než někdo zemře tak už odpočítáváte každou minutu před jeho smrtí.

Před tím než jsem viděl pilot sem ani nevěděl, co je taková čarodějnice zač. To že čarodějnice jsou pouhé lidi mající nadpřirozené schopnosti jsem dávno věděl, ale že do hlavní role čarodějnice režisér obsadí krásnou herečku jsem nečekal!


foto © WGN America
Historický nádech seriálu, dává neprozkoumané možnosti, a nevíte co vše za zvrácenosti od seriálu čekat. Často vás překvapí metody, jež se "honiči" čarodějnic dopouští pro jejich zastavení... Prohřešky, jež můžu zmínit třeba rozdrcení kameny, kdy doslova tělo nevinného exploduje tlakem...
Abych jenom stále nekritizoval, seriál je plný fantasy prvků a fičur plných efektů, takže komu se líbí ireálný svět, nebo pravidelně sleduje Hru o trůny, určitě pár lehkonabušených dílů shlédne.

Mimo chladnokrevných vražd, hnusných čarodějnic mějící schopnost se proměnit ještě ve větší znetvořený fekálie... uvidíte sem tam lásku, utrpení a nenávist.


foto © WGN America

Přesto že bezmozci hodnotí film na CSFD 60%, je třeba brát v potaz, že v ČR je normální.... že takoví jedinci, kteří rádi komedie a historické filmy plné magie je nezajímají přesto zkouknou pilotní díl a hodnotí tak mizrně.

Pokud se rozhodnete obětovat pár hodin a prozkoumat tak čarodějnickou telenovelou plnou nenávisti a utrpení, zapomeňte vše co jste o seriálu četli a budete překvapeni. 

Ale nečekejte zázraky... :) Seriálu bych dal klidně více procent než pouhých 60, zaslouží si víc pozornosti... 75% by mohlo být dostačující...loading...