Sídla firem ve virtuálních kancelářích

Zvučná adresa dodá vašemu byznysu prestiž, kvalitní služby přinesou úspory času i financí

Sídlo firmy je podle zákona naprostou nezbytností pro každého podnikatele. Využití virtuálního sídla či kanceláře se pak může stát zajímavou alternativou k běžnému způsobu podnikání. Provozovat takto svou živnost může v zásadě kdokoliv a děje se tak poměrně často, což má své dobré důvody. Které to jsou?

Sídlo firmy ve virtuální kanceláři přináší řadu benefitů

Podnikatelé hojně využívají služeb virtuálních kanceláří především kvůli významné úspoře nákladů a také proto, aby se zbavili nadměrné administrativní zátěže. Opomenout nelze ani skutečnost, že lze tímto způsobem získat zvučnou adresu firemního sídla. Zdaleka ne každý má totiž možnost zřídit si reálnou luxusní kancelář ve výjimečné lokalitě.

Velmi populární jsou virtuální kanceláře především u takových společností, které se při svojí činnosti bez skutečných kancelářských prostor docela dobře obejdou. Patří k nim především různé poradenské firmy, IT odborníci či zprostředkovatelé rozmanitých finančních produktů.

Zvučná adresa znamená pro firmu prestiž

Výhody zřízení virtuálního sídla jsou většinou evidentní již při rozjezdu firmy. Lze se tímto způsobem vyhnout komplikovanému hledání budovy, v níž by mohla mít společnost zázemí a také ušetřit slušné množství času nutného pro uzavření náležitých smluv a podobně. Prestižní adresa pak mnohdy dokáže doslova divy při získávání klientely a navazování nových obchodních kontaktů. Vybrat si skutečně „dobrou adresu“ však nemusí být vždy jednoduché.

Které ulice českých a moravských měst patří mezi podnikateli k nejvyhledávanějším?

1) PRAHA - Rybná, Kaprova, Sokolovská

2) PLZEŇ - Sokolovská, Žlutická, Klatovská třída

3) LIBEREC - Dobiášova, Liberecká, Gagarinova

4) BRNO - Lidická, Příkop, Merhautova

5) OLOMOUC - Olomoucká, Trnkova, Nádražní

6) OSTRAVA - 28. října, Nádražní, Výškovická

Řada lukrativních lokalit je dnes již podnikatelskými subjekty doslova přeplněna a efekt prestižní adresy tím poněkud pozbývá na hodnotě.

Správně si vybrat nemusí být vůbec snadné. Někdy je dokonce lepší, dát přednost méně obsazenému místu v dobré čtvrti Prahy, Brna nebo třeba Olomouce. Taková volba často přinese očekávané výsledky mnohem lépe.

Kvalitní služby dodají využití virtuálního sídla na významu

Aby byl přínos takovéhoto způsobu provozování byznysu co největší, je nutné zvolit kvalitního a spolehlivého poskytovatele virtuálního sídla. Pozitivní efekt, který má „zajímavá adresa“ pro fungování řady firem, je sice často zcela zjevný, ale samo o sobě to pochopitelně dlouhodobější úspěch přinést nemůže.

Skutečně kvalitní poskytovatel virtuální kanceláře by měl firmám a živnostníkům vždy zajistit komplexní služby plnohodnotně suplující funkci vlastní reálné kanceláře!

Podnikatel se potom nemusí zabývat podružnými záležitostmi a může svoje síly napřít tím správným směrem. K tomu nejpodstatnějšímu, čeho se každé firmě musí dostat, patří několik následujících věcí.

NEZBYTNÉ SLUŽBY VIRTUÁLNĆH KANCELÁŘÍ

PLNĚ FUNKČNÍ RECEPCE

Recepce s kvalifikovaným personálem, který zastane celou řadu kancelářských prací.

TELEFONY A FAX

Zajištění nepřetržitého kontaktu s klienty, obchodními partnery i všemi úřady.

KORESPONDENCE

Přebíraní a ukládání veškeré došlé pošty. Po vzájemné dohodě též její přeposílání na zvolenou adresu.

ADMINISTRATIVNÍ SLUŽBY

Kopírování, skenování či přepis nejrůznějších dokumentů. V některých případech též výpomoc se zpracováním faktur a podobně.

REÁLNÁ KANCELÁŘ

Pro případ obchodního či úředního jednání musí být dostupná nějaká zasedací místnost nebo skutečná kancelář.

V začátcích podnikání se hodí každá koruna

Za velmi rozumný poplatek, který většinou dosahuje jen několika stovek korun měsíčně, lze tedy získat plnohodnotný servis. Ten si jinak každá firma musí zajišťovat sama a prostředky, které je na to třeba pravidelně vynakládat, zpravidla mnohonásobně převyšují částku zaplacenou provozovateli virtuální kanceláře. Využití těchto služeb je jistě výhodné pro celou řadu společností a podnikatelů. Mezi subjekty, které výhody virtuálních sídel dokáží ocenit nejvíc, pak rozhodně patří firmy stojící teprve na startovní čáře, což bývají zároveň i ty, jimž se nedostává přebytečných financí. Jako určitá forma podpory začínajícím živnostníkům fungují tedy některá virtuální sídla skutečně velmi dobře.loading...