Slonice Sambo zemřela na infarkt! Musela vozit lidi ve vysokých vedrech

Jiný kraj, jiný mrav... Nikdo z vás si nedokáže přestavit, jaké muka si musela slonice během svých posledních let vytrpět. V exotických zemích se některá zvířata využívají nejen jako domácí mazlíčci, ale také jako zdroj příjmu celé rodiny. Například slonice v Kambodži! Ty přitahují turisty a trendem doby je těžit peníze z turismu.

Slonice Sambo zemřela na infarkt, když musela vozit lidi ve vysokých vedrech. Její organismus to po 15 letech nezvládl

Nedávno se na Facebooku objevily fotografie slonice Sambo a způsobili velké haló a tisíce komentářů s nenávistnými podměty. Poté vyšlo najevo, že slonice od roku 2001 pracovala jako zvíře, které vozilo turisty a to se jí také stalo osudným. Přesnou příčinou smrti bylo vystavení přímému slunci a to na dobu delší než 40 minut.

Její mohutné srdce to nezvládlo a díky srdečnímu infarktu upadla a zemřela. Podobně se v Česku také lidé staví ke koním. Vozí lidi ve městech za peníze a leckdo jim dává menší příděl vody, což způsobuje dehydrataci. V podstatě se takhle jedná o levnou pracovní sílu, která vynáší pěkné peníze.

Slonice Sambo zemřela na infarkt, když musela vozit lidi ve vysokých vedrech. Její organismus to po 15 letech nezvládl

Využívání zvířat na převoz lidí nemusí být zrovna nejhorší možnost, ale chce to se starat o ta nebohá stvoření a dodržovat zákonem stanovené podmínky, aby se nejednalo o týrání zvířat. Odborníci v Kambodži volají za zpřísnění zákonů a regulace týkající se držení slonů v zajetí a jejich nucení do práce.loading...