Šokující! Co nám způsobuje denní sledování smartphonu?

Tak jestli jste si mysleli, že každodenní sledování svého chytrého mobilu je bez závadné, tak jste byly doposud asi na omylu. Rentgenové snímky teenagerů a dětí dokázali, že právě tyto technologie způsobují neustálím hleděním do telefonu deformaci krční páteře.

V zahraničí už se chytil název této jakési nemoci TEXT NECK. Australský chiropraktik James Carter tvrdí, kromě toho, že technologie vedou k zakrnění mozku a několikahodinové sedění nad tabletem nebo mobilem vám kromě poškozené páteře může nadělit i úzkosti a deprese.

Samozřejmě že má nějaké důkazy, jinak bychom tomu nemohli věřit. Své tvrzení vznesl na extrémním počtu pacientů, kterých o proti minulému roku je o 50% více. Většinou jsou to mladiství ve školním věku.

"Pacienti mají zpětnou křivku v krční páteři. Trpí bolestmi hlavy, krku, ramen a zad. Přijdou se stížností, že jejich bolívá hlava, ale my hned odhalíme příčinu. Jde o text neck. Obvykle selžou v běžném testu, dotknout se rukou špičky prstů a mají tendenci spadnout, " řekl Carter deníku DailyMail.

Dokonce výzkum ukázal to samé! Uživatelé stráví denně minimálně 4 hodiny nad zařízením, ať jsou to mobily nebo tablety. Výsledkem toho je 1400 hodin zbytečného namáhání krční páteře za rok. Takové namáhání krku může také ovlivnit dýchání, srdeční frekvenci a krevní tlak.

Pacienti mohou klidně skončit i na operačním stole. Jejich páteř se při opakovaném naklápění hlavy může posunout až o čtyři centimetry. Škody na těle mohou napravit pravidelným cvičením.

Lékař také radí, aby se lidé vyhýbali používání notebooků a telefonů během toho, jak leží nebo sedí v posteli.loading...