Sony představil největší televizor za 135 milionů! Co tato kouzelna mašinka všechno umí?

Pak-li že jste žili v domnění jako já, že metrová televize je takový strop, tak to jsme žili v hustém omylu.

Sony totiž vytvořila rekordní televizi, kterou si zřejmě žádný smrtelník kromě Babiše a Zemana nedovolí.

Největší TV disponuje rozměry 19,2 metru na šířku a 5,4 metru na výšku .Japonský technologický gigant Sony vynalezl LED televizor s 16K rozlišením. Z oficiální zprávy se dozvídáme, že obrazovka nebude určena jen pro kina, jak se původně očekávalo, ale že bude uvedena na trh k prodeji stejně jako i jiné produkty.

Pokud peníze na TV máte a chystáte si ji koupit, tak vám ji podle portál Engadget budou moci prodat pouze speciálně vyškolení a certifikovaní prodejci Sony.

Obří Crystal LED televizor tě vyjde na astronomických 5,8 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 135 milionů korun.

Sony 16K display

Televize je vybavena modulární technologií. Jednotlivé displejové moduly o velikosti 40x45 cm mají rozlišení 360x360 pixelů. Ty fungují na podobném principu jako OLED technologie, ale jsou jasnější a vytvářejí dokonalou obrazovku.

Společnost Sony ji poprvé vyrobila na míru pro japonskou společnost Shiseido, která bude obrazovku používat ve svých korporátních prostorách.

Bohužel, pro nás je to stejně všechno na nic. Lidský život na 16K není ještě připraven. Vždyť budeme mít teprve DVBT-2! Nemáme zatím ani hry, ani filmy, které na tomto rozlišení pustit, takže k čemu by nám byla? Odborníci se domnívají že v příštích letech dojde k rozšíření teprve 8K televizorů do domácností.

https://i.imgur.com/rBLhm20.gif

Před 15 lety jsme neměli pomyšlení, ani že budeme mít dotykový telefon s 5" displejem. Napište do komentářů, kolik "K" má vaše televize a kdy si myslíte, že si pořídíte do obýváčku 16K televizi :Dloading...