Soudí se se SPERMOBANKOU! Vybrala si vysokého dárce, ale porodila liliputa

Mladá ruska měla běžné přání. Ve spermobance si vybrala svého idola a dárce. Vysokého, vzdělaného muže, který jí připadal atraktivní. Umělé oplodnění ale nevyšlo podle plánu a místo malého Einsteina se ženě narodil "malý hobit"!

Během těhotenství lékaři u dítěte objevili vzácnou vadu, která způsobuje dwarfismus.

Ruská autorka, která se rozhodla nezveřejňovat své jméno v médiích, zažalovala spermabanku poté, co si u ní zakoupila sperma od vybraného dárce a podstoupila umělé oplodnění.

Čtyřicetiletá anonymka viděla v umělém oplodnění poslední šanci, jak přivést na svět miminko. Obrátila se proto na renomovanou spermabanku a v její nabídce si vyhlédla vhodného dárce.

Svého novodobého dárce vybrala rychle! Shlédla pár profilů a na první pohled ji zaujal muž se světlými vlasy, vysokým vzděláním a také výškou přes 180 centimetrů, informují ruská média.

Ve třetím trimestru těhotenství však lékaři zjistili, že její miminko trpí vzácnou poruchou zvanou achondroplázie. Když  40-leté ženě pověděli, že takto postižení lidé jsou vysocí průměrně jen 125 centimetrů a v poměru k tělu mají zkrácené nohy i ruce, byla v šoku! Porucha se objevuje zhruba u jednoho ze 20 tisíc narozených dětí.

Pouhé podezření se po narození chlapečka potvrdilo. Matka zuří! Před tímto rizikem nebyla varována a teď chce varovat ostatní zákaznice spermabanek. Dokonce celou věc dohnala až k soudu.

Okresní soud pro okres Koptevsky nařídil stažení webových stránek dánské spermabanky Cryos na území Ruska a nařídil, že používání stránky by bylo porušením ruských zákonů.

Vládní organizace Roszdravnadzor pro dohled nad zdravím občanů uvedla, že není spokojena s informacemi, které spermabanka k případu poskytla.

Chybělo prý lékařské vyšetření dárce, analýza jeho mentálního a fyzického stavu a rodokmen s detaily o příbuzných.

Zdroj: frekvence1.czloading...