Stoletý slovák prozradil recept na zdraví! Mnoho lidí ho má doma

Neuvěřili byste, že tak jednoduchá zelenina může prodloužit život. Hodně lidí pátrá po nějaké bylince či pojídají různé prášky plné vitamínů. Pan Andrej ze Slovenska oslavil 100-leté narozeniny a podle něho může za dlouhověkost jeho oblíbený česnek. Je vědecky dokázané, že mimo geny má životní styl vliv na kvalitu života, zdraví a maximální věk, kterého se dožijete.

Obyčejný česnek vám zaručí dlouhý život. O tom je přesvědčen 100-letý Andrej Lata z Prešova, který dodržuje svoji dlouholetou tradici. Česnek si dopřeje každý den ke snídani.

"My vám prinášame to, čo máte najradšej, žeby ste ešte dlho žili a zdravý boli," blahopřáli mu příbuzní v reportáži TV Markýza.

Čiperný důchodce je ve svých letech soběstačný a nepotřebuje ani jinou osobu, která by se o něho starala. Sám si dojde do města, zvládá uklízet a pracuje na zahradě. Minulý rok dokonce ještě jezdil na kole.

Na zahrádce má zasazeny zásoby česneku, díky kterému se podle jeho slov, dožil vysokého věku.

"To je takové jeho tajemství, každé ráno si dá stroužek česneku a večer brambory a mléko," řekl jeho synovec.

https://i.imgur.com/GCHN3xe.jpg

O tom, že česnek je skutečným zázrakem pro naše zdraví věděli už předkové, kteří ho konzumovali při různých nemocech.

"Má silné antibakteriální a antivirové účinky. Kromě základních sloučenin obsahuje deset různých přírodních cukrů, včetně fruktózy, glukózy a inzulínu, také velké množství minerálů, " upřesnila výživová specialistka Zuzana Bakaľarová.


Česnek se používal dříve také místo antibiotik. Ale kvůli pálivé chuti a zápachu z úst, ho nemají lidé moc v lásce. Pokud byste se chtěli zbavit česnekového zápachu, můžete si ho doma naložit do medu, nebo po konzumaci zapít sklenicí mléka.

zdroj: tvnoviny.skloading...