Sušíte prádlo doma? Můžete si způsobit vážné zdravotní problémy!

Voňavé a krásně vyprané prádlo je to, o co se snažíme pokaždé, když obsah koše prohodíme pračkou. Stačí ale maličkost a se svěžím voňavým prádlem se můžeme rovnou rozloučit.

Proč někdy ale prádlo prostě nevoní, tak jak by mělo a je cítit lehce zatuchlinou? Důvod vás překvapí! Může jím být dlouhá doba schnutí prádla na sušáku! Rozdíl je také v tom, zda-li máte doma vlhko, či když dáte prádlo schnout ven.

Místo svěží přírodní vůně pochytá leda tak zápach ze silnice nebo někdo zapálí na zahrádce shrabané listí a vy můžete začít prát znova.

Věděli jste, že není vhodné sušit prádlo doma, pokud někdo ze spolubydlících není zcela zdráv?

V následujícím článku si můžete přečíst, proč si vyčlenit na sušení prádla samostatnou místnost, která bude sloužit pouze pro tento účel, nebo ho dát na terasu či balkon, a nebo v nejlepším případě si jednoduše koupit sušičku.


Při sušení dochází k zvyšování vlhkosti

Během sušení prádla dochází k vypařování vody a tato reakce zvyšuje vlhkost v dané místnosti. A to jsou nejlepší podmínky pro vznik plísní a roztočů.

Navíc pokud jste alergici, astmatici nebo máte sníženou imunitu, mohou vám tito nezvaní hosté zhoršit váš zdravotní stav. Způsobují:

- respirační onemocnění, např. zánět dutin nebo průdušek

- únavu

- podráždění očí

- kašel

- bolesti hlavy


Co ale když nemáte doma sušárnu a nemůžete ani sušit prádlo venku? Pro sušení prádla:

- co nejvíce větrejte v celém domě či bytě

- zvolte nejméně využívanou místnost

- investujte do sušičky prádla

Vlhkost snížíte pomoci pohlcovač vzdušné vlhkosti, který seženete už snad v každé samoobsluze či drogerii. Ochráníte se před vznikem plísní, neboť se jich později zbavit, je věc značně nesnadná.loading...