Švýcaři zakázali nošení burky. Kdo zákon poruší, zaplatí pokutu 250 000Kč

A je to tady! Konečně se někdo postavil teroristům Islámu do cesty. Švýcaři přišli s radikálním řešením. Od pondělí platí nový zákon.

Nošení burky a nikábu bude v části této země zakázáno. Rozhodla tak během zasedání vláda a obyvatelé státu s nimi souhlasí.

Počínání tohoto opatření chce vláda omezit výrazné navýšení přistěhovalců a utečenců. Podaří se jim eliminovat muslimské teroristy? To se uvidí v následujících týdnech.

V tomto státu se už nebude možné zahalovat pláštěm a to ani obličej. Zákonodárci s touto novinkou přišli pouze s bezpečnostních důvodů. Celý zákon má 9 odstavců a mimo jiné, chce také podporovat integraci lidí v zemi.

Podle analýzy si ve Švýcarsku zahaluje obličej z náboženských důvodů jen málo kdo. Ze zákona jednoznačně vyplývá, že se nesmí lidé zahalovat v obchodech, restauracích a ani na veřejných prostranstvích.

Zákon platí pro každého a to bez výjimek! Včetně sportovních fanoušků a demonstrantů, kteří to mají ve zvyku z důvodu, aby je nikdo nepoznal. O změně v zákoně budou lidé informováni už na letišti a to proto, aby nebyli nemyle překvapeni po příletu.

Kdo tento zákaz poruší, čeká ho nemalá pokuta, která se bude pohybovat v rozmezí ve výši cca 2500 - 250 000 Kč.

A co vy si o tom myslíte? Byly byste pro tento zákon také v Česku nebo Slovensku?
loading...