Taiwan je první stát Asie, kde zakázali jíst psy a kočky!

Podle mnohých měl tento zákon platit již delší dobu! Češi si nemohou představit, že by někdo něco takového vůbec povolil. Taiwanský parlament schválil v úterý návrh zákona, který zakazuje konzumaci psů a koček.

Pokud by se někdo pokusil jenom toto nařízení porušit, dostane pokutu ve výši 1 600 - 8 000 dolarů a až dvouletý pobyt ve vězení. Zároveň zveřejní jméno a fotografie a veřejně zločince pohorší.

Protože někteří asiaté vymýšleli způsoby, jak tento zákon obejít, bylo rovněž zakázán obchod s již mrtvými těly pejsků a koček, které by chtěl někdo následně konzumovat. Je to krok kupředu, tak snad se zbytek států také inspiruje.

Tato legislativa má zlepšit situaci ohledně ochrany zvířat v části ostrova! Tady u nás v Evropě by nikoho z občanů něco takového ani nenapadlo. V Asii tato novelizace zákona je zatím ojedinělá a možná do budoucna i průlomová. Od roku 2001 byla v Taiwanu přijata pouze legislativa zakazující prodej masa i kožešin koček a psů pro "ekonomické účely". Psí maso se konzumovalo na Taiwanu běžně jako u nás hovězí! Dnes již tomu tak není a pes je brán spíš jako člen rodiny.

Bohužel v Číně každý rok zemře 10 000 pejsků, a to jen během festivalu Yulin.


Zdroj fotografií: Boredbanda.comloading...