Tetování na obličej by mělo být až od 21 let! Děti si kazí budoucnost

Mladí Češi si oblíbili tetování na obličeji. Módní vlna, kterou odstartovaly zahraniční celebrity, ale zašla tak daleko, že si podle tatérů zájemci přestali uvědomovat, jaké důsledky může mít takový krok pro jejich budoucnost.

Stačilo, aby si americký zpěvák Justin Bieber nechal vytetovat nápis nad obočím, a jeho fanoušci se můžou přetrhnout, aby ho napodobili.

Tolik zájemců, kolik je v posledních měsících, prý tatéři ještě nezaznamenali.

"Vidí to na zpěvácích, hercích a chtějí se jim přiblížit. Člověk to s nimi začne probírat a najednou zjistí, že oni nad tím nepřemýšlí, co budou dělat za práci," popsal tatér Radek Vincent Vyletal.


"Tetování by neměla být móda, je to životní styl. Módu třeba za pět let sundáš, tetování máš na celý život," dodal tatér David Pečiva.

Tetování v obličeji pak prý může být důvod, proč si zaměstnavatel vybere jiného uchazeče. V Anglii proto uvažují o povolení k tetování až od 21 let.

"Může vyvolávat různé negativní emoce u případných zákazníků nebo v prostředích, jako je bankovní sektor, pojišťovnictví nebo veřejná správa," uvedl marketingový manažer personální agentury Jiří Halbrštát.

"Studuju medicínu. Když jdeme za pacientem, jsou tam smíšené názory ohledně toho, jak vypadám," přiznala Aneta Taylor, která má ornamenty nejen na čele a na krku, ale také třeba na rukou.

Obličej si nechal potetovat třeba i bývalý pornoherec Robert Rosenberg. "Jsou i dny, kdy bych to radši neměl, protože s ním jsem přece jenom hodně spojovaný. Myslím si, že věk mezi 25 a 35 lety je ideální," sdělil Rosenberg.

Tetování na obličeji by vám mohlo připsat plusové body snad jen v případě, že si necháte vytetovat logo svého budoucího zaměstnavatele. Odstranění tetování je ale potom velmi bolestivá a nákladná procedura.


Podívejte se na následující tetování obličeje, které jsme seřadili od nejméně agresivních až po zcela mega nevkusné až nechutné.


ÚROVEŇ ČÍSLO JEDNA - znaménka a nápisy. Brzy vás budou nudit a budete chtít víc a víc.Věděli jste, že první objevy tetování na lidech sahají 2400 let před naším letopočtem?  V Ukok Plateau v Rusku byla objevena žena, které byla datována smrt někdy před 2400 lety. Na ramenou a pažích měla vytetovány bohaté obrázky – jeleny, ptáky a mystická zvířata. Pravděpodobně šlo o válečnici či vypravěčku kmenových pověstí.

Anglické slovo tattoo pochází z tahitského “tatu”, což znamená “něco označit”.


Tetování je také pro mnohé pomocí v posmrtném životě. V Indii hinduističtí rodiče tetují své děti, aby se snadněji našli v posmrtném životě. Rytíři v křížových výpravách měli vytetované rozličné křesťanské symboly pro případy, kdyby došlo k úmrtí a dostalo se jim pohřbu.


ÚROVEŇ ČÍSLO II - když se nebojíte, že na vás budou lidé koukat jak na kokota - někomu se to ale může líbit


Tetovacích technik bylo vymyšleno několik. Kůže se v dřívějších časech propichovala jehlou nebo mušlemi. Vězni se však tetovali i pomocí desky s probitými hřebíky. Pod svrchní vrstvu kůže se vtíraly saze, prach, barevná hlína, inkoust, rostliny, přírodní barvy, dřevěné uhlí a podobné jiné materiály – podle toho, co zrovna bylo k dispozici.Elektrický tetovací strojek byl vynalezený začátkem 19. století. do původního tetovacího strojku se umisťovaly nejen samostatné jehly, ale také celé svazky. Jehla vibrovala díky dvou elektromagnetům a tatér musel jehly průběžně namáčet v připravené barvě.


Při tetování je vaše kůže během jediné minuty propíchnuta 50 -3000 krát!


Rekordmanem v tetování se stal Tom Leppard ze Skotska s tělem pokrytým na 99,9 % tetování – chybí jen mezi palci a v uchu.


ÚROVEŇ ČÍSLO 3 - když už vás ani facebook app na rozpoznání obličeje nepozná! Vyčleněno pro gangy a drogové mafiány!

Pokud přijdou tetovací nástroje do kontaktu s krví nebo tělesnými tekutinami, vzniká riziko přenosu nakažlivé nemoci při jejich dalším použití bez sterilizování. Toto riziko je největší ve vězeních, a to kvůli tomu, že se zde tetuje bez oficiálního povolení a samotný akt tetování není vykonávaný za speciálních hygienických podmínek.

Častý je přenos hepatitidy a AIDS. V renomovaných tetovacích salónech jsou používané jednorázové jehly pro každého klienta zvlášť a nástroje se sterilizují po každém použití. Riziko se ještě snižuje, když tatér používá latexové rukavice, často si myje ruce a nezanedbává pravidelné čištění a sterilizaci prostorů, ve kterých tetuje.

Pvním člověkem, který si nechal zaplatit za to, že si na sebe nechá vytetovat reklamu, byla v roce 2005 Kimberly Smith. Čelo jí zdobí nápis “goldenpalace.com.”

Alergické reakce na tetovací barviva se objevují zřídka, častěji se vyskytují alergické reakce jen na určité značky červeného a zeleného barviva. Osoby, které jsou citlivé nebo alergické na jisté kovy, můžou reagovat na barviva v kůži tím, že z tetovaného místa začne vytékat čirá kapalina nazývaná sebum.


loading...