Tipy na jarní dekorace aneb jak zkrášlit byt

Jaro je za dveřmi a většina z nás teď tráví většinu času doma. A jak si ten čas zpříjemnit? Co třeba přivítáním jara s plnou slávou díky jarním dekoracím? Podívejte se, jak uživatelé Pinterestu v minulosti přivítali nejkrásnější roční období.

Aranže ze živých květin

K jaru patří artefakt pučení a kvetení, proto si lidé zjara do obydlí nosí zelené větvičky a jarní květiny.

Můžete použít živé květiny v květináči, které vám dlouho vydrží. V obchodech jsou běžně k dostání jarní cibuloviny, jako je narcis, tulipán nebo hyacint. Jak je zakomponovat do interiéru? Umístěte je do plechovky, kterou proměníte v králíka nebo kuře přilepením plstěných nebo papírových uší a použitím barev a štětce. Můžete také použít dekorace s použitím kůry a mechu.

Větvoví v kombinaci s umělými květinami

Jarní cibuloviny se ale nevyplatí do aranží stříhat, protože rychle umírají a opadávají. Můžete je nahradit umělými květinami nebo růžemi z látky nebo mašlí. Pokud se nebojíte do výrazných a lehce výstředních nápadů, můžete na výrobu květin použít dekorační látky na závěsy, a to nejen v pastelových barvách, ale i ve výrazných vzorech.

 

Jako podklad použijte proutí s pučícími výhonky, ideálně vrbové, které je možné za mokra ohýbat.

 

Mnoho podob jarních zvířat

K jaru patří mláďata jako symbol zrození a nové sezóny. Kuřátka, zajíčci a jiná drobotina nás ve spojitosti s jarem napadají velmi často. Můžete použít nejen sošky zvířat, můžete je vyšít nebo vystřihnout z látky. Hezky působí takové motivy například z barevné plsti.

Nevyhazujte skořápky

Chystáte se péct nebo jenom vyrábět omeletu k snídani? Využijte vaječné skořápky. Vejce jsou symbolem jara a zrození, ale není nutné zůstávat u kraslic. Lze je použít jako hnízdečko pro osení: řeřichu, oves nebo jiné rostliny, které poslouží nejen jako dekorace, ale i jako zdravý doplněk ke svačině.

Skořápky můžou posloužit jako obaly na svíčky ulité ze včelího vosku, nebo jiné doplňky. Posuďte sami.loading...