Zdroj: 02varvara
05.12.2015 by Dominik Hartmann

To je mazec! Úžasná show s opravdovými čerty bere dech!

Rakouské průvody čertů, Zell am Zee, Kaprun, Salzburk, Krampus

Divoká slavnost, ze které jde i strach - to je rakouský průvod čertů Krampuslauf (Krampus). Bez téhle tradice, kde se sejdou ďáblice, čerti a jiné rachotící bytosti, si rakušané začátek adventu nedokážou představit. Pradávná tradice je stará více než 500 let a každoročně se opakuje ještě v lepším a lepším světle. 

Z toho plyne, jestliže se někdo bojí českých čertů, neměl by asi uvažovat o návštěvě této rakouské tradice Krampus. Ovšem kdo má rád adrenalin a chce vidět úžasnou show, při které se zvyšuje tep na maximum, ať rozhodně neváhá. Každá maska je originální, většinou se jedná o tradici, že se masky dědí z generace na generaci. Doslova satanskou atmosféru ještě doplňují kouřové efekty nebo petardy. 
Krampus se těší obrovské popularitě nejen u rakouských dětí a dospěláků, ale také u cizinců, kteří za touhle atrakcí cestují. Tahle stará tradice se koná v povětšinou v alpských oblastech Salzburska a Tyrolska, takže jestli mátě někdo zájem o Krampus, můžete se podívat, kde a v jakém termínu se v Rakousku koná.

Komentáře

Zajímavé virály