Zdroj: Youtube.com
16.01.2018 by Prokop Buben

Tohle je nové sídlo Applu! Podívejte se na záběry dechberoucího Apple parku

Apple, práce, park, fotovoltaické panely, zaměstnání

Světově známá společnost Apple, kterou snad není nutné představovat, pokračuje v dostavbě nového sídla Apple "Spaceschip" campus 2.

Zatímco hlavní prstenec byl téměř dokončen už začátkem minulého roku, zbytek objektu si vyžádá ještě několik týdnů pracovního nasazení.


Aktuální stav se podařilo zachytit na video, které pořídil Duncan Sinefield za pomoci dronu.

Na záběrech  z dronu si můžete všimnout, že zahrady a sady uvnitř prstence jsou z valné části hotové a vše začíná pomalu rozkvétat.

Vnější okolí vás asi moc nenadchne, ale ještě nějaký čas potrvá, než dojde k ukončení naplánovaných úprav terénu.Co vás ale na první pohled zaujme, je střecha „vesmírné lodi“, kterou kryjí fotovoltaické panely.Ty napomáhají k výrobě elektřiny a udržení energetické nezávislosti na vnějších dodávkách.

Apple klade veliký důraz na obnovitelné zdroje a souznění s přírodou. Možná že by se mohli další korporace inspirovat a vytvořit podobné skvostné dílo, plné ovocných sadů a záhonů zeleniny, které by měli zásobovat zdejší kantýnu po celý rok.

Načerpat síly budou moci zaměstnanci nejen uvnitř, ale v okolí hlavní budovy. Jsou zde vybudovány špičkově vybavená fitness centra a rozlehlé parky s množstvím vodních ploch. Takové pracoviště by si přál asi každý no ne?Komentáře