Toto je na kost vyhublý 70 letý slon! Každou noc pochoduje na náboženském festivalu

Bohužel je to smutný pohled! Tohoto vyhublého 70 letého slona, drásá příšerný život. Schovaný pod barevným hábitem, aby nebyl vidět jeho brutální stav, musí každý večer kráčet míle a míle při náboženském festivalu na Srí Lance.

Toto je samice slona jménem Tikiri. Narodila se jako jedna ze 60 slonů, kteří jejihž smyslem života je 10 nocí za sebou pochodovat v průvodu buddhistického festivalu, odehrávající se  v městě Kandy na Srí Lance.

Důvod je však k nepochopení. Podle Lek Chailert, aktivistky usilující o jejich záchranu,  jsou naparádění sloni nuceni pochodovat v průvodu proto, aby se přihlížející cítili požehnáni.

Pod hezkým habitem se však skrývá krutá pravda. Nikdo ji však vidět nechce! Snímky odmaskované slonice sdílela na sociálních sítích právě Lek Chailert, zakladatelka Nadace zachraňte slony (Save Elephant Foundation), a vzbudila tím na internetu hotové pozdvižení.

Tikiri, jedna z 60 slonů, kteří musejí čelit svému osudu v zajetí! Jednoho dne se to doufáme zvrtne...

„Tikiri se průvodu účastní každý večer a pochoduje v něm od začátku až do konce – do pozdních nočních hodin. Obklopená neustálým hlukem, ohňostrojem a kouřem,“ tak popsala Lek šílený proces, kterému se denně nebohé zvíře oddává.

Zakladatelka Nadace zachraňte slony, Lek Chailert

„Pochoduje mnoho kilometrů jen proto, aby se lidi cítili požehnáni. Nikdo nevidí její na kost vyhublé tělo ani její neustále se zhoršující zdravotní stav.

Nikdo si nevšímá jejích problémů s chůzí, protože její nohy jsou svázané, aby šla pomalu,“ pokračuje v děsivém líčení poměrů aktivistka.

Bohužel si myslíme, že i kdyby lidi viděli pravdu, nic by se nezměnilo... mají ze slonice prostě atrakci! Je to smutné... zvířata mají také city a právo na život.


Bohužel se aktivistům nepodařilo slony zachránit. Možná, že článek který nechala organizace za záchranu slonu publikovat se dostane do povědomí a lidé začnou tento problém vnímat a řešit!

Mluvčí buddhistického chrámu Sacred Tooth Relic, který festival pořádá, se nechal slyšet, že o všechna svá zvířata pečují a že Tikiri nedávno navštívil veterinář.Zdroj: metro.co.ukloading...