Toto je nejmenší miminko na světě! Holčička přežila zázrakem

Je to strašná představa, že by se vám mělo narodit miminko předčasně.

Občas se to však stane a toto miminko se stalo dokonce nejmenším na světě.

Když Seeta otěhotněla, měla strašnou radost, že se jejich rodinka rozšíří o dalšího člena. Těhotenství bohužel neprobíhalo podle plánu.

Její krevní tlak se nebezpečně zvýšil a nějakou dobu tak přetrvával.

Ve 28. týdnu těhotenství ultrazvuk odhalil, že se v placentě nenachází žádná krev a to mohlo mít pro miminko kritické následky.

Lékařům nezbýval čas na rozmýšlení a tak se 15. června 2017 rozhodli pro císařský řez.

Zdroj: Youtube.com

Na svět se dostalo neuvěřitelně malé miminko, které vážilo pouhých 400 gramů! Jedná se o jedinečný takový případ, který se odehrává jednou za mnoho let. Lékaři si mysleli, že to nepřežije! 

Když ale uviděli, jak se otec dotýká malých nožiček své prvorozené dcerky, rozhodli se o život prcka bojovat!

Holčičku rodiče ihned pojmenovali ... říkají jí Manushi. Běžně když se děti narodí, mají průměrně 50 cm a váží 2,5 kilogramů.

Po narození Manushi měřila pouhých 21 cm a vážila jen 400gramů. Protože se dětem plíce  vyvíjejí až ve 34. týdnu, musely za holčičku do té doby dýchat přístroje.  Je to prostě zázrak nebo boží vůle, říkají lidé...Nejmenší miminko zaujalo i vedoucího dětské nemocnice, Sunila Jangdeda, který se osobně staral o předčasně narozené dítě.

První týdny života byly pro miminko těžké a rozhodující! Sama začala dýchat holčička  v inkubátoru až po 7 týdnech.

V boji o život bylo zahrnuto mnoho lékařů, kteří dělali svoji práci jak nejlépe mohli. Na záchranu předčasně narozeného miminka byla potřeba mnoho krevních transfuzí!

„Byli jsme odhodláni zachránit život a dokázat, že všechny dívky jsou chráněny od okamžiku narození. V Rádžasthánu se stává, že miminko zabijí jen proto, že je to holčička. Chceme udělat vše, co je v našich silách, abychom to změnili.“

Případ Manushi je dobrá zkušenost, řekl vedoucí dětské nemocnice. 15. ledna 2018 (po 7 měsících) si holčičku rodiče vzali domů. Vážila už krásných 2,4 kilogramů.

Zdravotnictví je dnes na vysoké úrovni a netřeba se obávat! Manushi se narodila o 12 týdnů dříve a navíc vážila pouhých 400 gramů.

Po narození nedýchala, ale přesto se lékařům podařilo ji zachránit. Dnes váží stejně jako novorozenec a mohla být tak propuštěna domů. Více na: https://www.maminka.cz/clanek/miminko-do-dlane-mala-manushi-ktera-nevazila-pri-narozeni-ani-pul-kila-se-ma-k-svetu?fb_comment_id=1571760639584020_1572617922831625#f107ec31a507004

Doufáme, že situace dívek a žen v Indii se nakonec změní. Věděli jste, že podle výzkumu z roku 2017 strádá nedostatkem potravy 42 % dětí? To ale není případ malé Manushi, které přejeme hodně zdraví.

Zdroj: sdilejte.toloading...