Toto jsou ty NEJLEPŠÍ svatební fotografie roku 2017! Srší všemi emocemi

Byli jste určitě už na nějaké svatbě a všimli si tam skákajícího chlapíka s fotoaparátem. To že jsme řekli nejlepší fotografie roku 2017 berte s nadsázkou! Jen tak vybrat ty nejlepší nemůžeme, ale co dokážeme říci, že jsou podle nás nejkrásnější a nejemotivnější.

Soutěž Fearless Awards se snaží každoročně vybrat to nejlepší vždy z každé kategorie, a tou se stali také svatební fotografie.

Tento okamžik v životě dvou lidí plný emocí a kuriózních situací. Celý pocit ze svatby ovlivňují novomanželé, hosté a prostředí, kde se jedinečná událost uskuteční.

Při těchto fotografiích budete prožívat asi všechny druhy emocí a některé možná ani nebudete vědět, že jste vůbec měli.

Budete se smát, budete bulet se slzami v očích, ucítíte pocit štěstí či se vám postaví veškeré chlupy na těle.

Toto jsou ty nej svatební fotografie roku 2017!

Svatební zvyky a rituály se mění skoro stejně rychle jako počasí. Navíc jsou zcela odlišné nejen v každé zemi. Stačí když pojedete na Moravu či na Slovensko. Přinášíme vám to nejzajímavější, co jste o svatebních zvycích rozhodně ani netušili.

Věděli jste, že například muslimové dnes velmi urputně dbají na to, aby jejich nevěsta byla pannou, což má často za následek to, že se ženy vlastnoručně zašívají, aby je manžel nezavrhl a nevyhnal, tak v arabských kmenech to kdysi dávno bylo přesně naopak.

V desátém století tam bylo panenství nevěsty nežádoucí a žádný muž o pannu ani nestál. Defakto pokud ženich zjistil, že jeho nastávající žena je ještě pannou, bylo zcela v pořádku, že ji hanlivými slovy urážel a zavrhl.

Co teprve u starých Slovanů? Tam bylo zase normální, že se dívky i mladí muži před svatbou pravidelně zúčastňovali slavností uctívající bohy.

Oslava probíhala v přírodě, kde se vykonávaly nejrůznější pohanské rituály zakončené hromadným sexem. Údajně věřili v to, že si tím mladé páry zajistí plodnost, zdraví a spokojenost.

Bílá barva byla až do 16. století považovaná barvou smutku! Místo ní se tedy na nevěstiny šaty používala žlutá, nebo také červená.

To setrvávalo až do roku 1840, kde se bílé svatební šaty se staly tradicí, poté co je na svatbu oblékla anglická královna Viktorie.

Hodně rozšířeným a dlouho dodržovaným zvykem bylo, že nevěsta při svatební hostině vůbec nic nejedla, a to i přesto, že byla vždy obsluhována jako první.

I ta nejchutnější jídla schválně odmítala a po celou dobu hostiny před sebou měla talíř otočený dnem vzhůru.

Věděli jste, že až do padesátých let dvacátého století byly povoleny výhradně jen církevní sňatky? Co byste na to říkaly nyní? Naštěstí jsou tato léta pryč!

V padesátých letech byla naopak nařízena povinnost občanských sňatků na úřadě. Pokud jste chtěli mít svatbu v kostele nebo kdekoli jinde, museli jste absolvovat obřady dva. Tenhle "blázinec" přitom platil až do roku 1992.loading...