Ulice ovládne chaos! Do Česka míří tramvajové skateboardy

Nový extrémní sport, který se zrodil v Portugalsku, využívá tramvajové tratě coby jezdící plochu. Nebude trvat dlouho a bude rozšířen do všech měst, které mají stejné koleje, tedy u v Česku...Praha, Brno, Ostrava a další.

Původní myšlenka Cobblestone Riders byla, vymyslet něco revolučního, neboť old school skateboardy jak je známe, nebylo možné používat na kamenných chodnících.

Zajisté to znáte, cesty plné děr a nesouměrností, a tak je jezdění po nich spíše nebezpečné, zejména když si to kalíte z kopce ve vyšší rychlosti... snadno si namelete hubu. Ačkoli si můžeme stěžovat jak chceme, kvalita českých silnic a chodníků stojí za prd a s největší pravděpodobností se to ani do budoucna nezlepší.

Milovníci extrémního sportu dali hlavy do hromady a vymysleli alternativu, která jim usnadní přesun po městě z místa A do místa B.

Využili tramvajové koleje, aby vytvořili nový druh skateboardu... pasujícího se svými kolečky přesně do kolejnic. Je to tu, takhle nějak funguje Cobblestone Riders...


Přední kolečko zapadne do mezery a zadní kolečka vyrovnávají balance. Jednoduché, levné a efektivní... Stejně jako u skateboardu není problém sem tam popohnat prkno jednou nohou či se rovnou spustit z pořádného kopce.

Zda-li to bude bezpečné např. v Praze, kde si lidé myslí, že jsou králem silnice, nevíme. Nicméně bez helmy a bezpečnostních prvků, na to raději nelezte.

Údržba čistoty samotných kolejnic je mnohdy nevyzpytatelná!  Po dešti se vám může dráha pěkně pomstít. Zkušenosti nemáme, ale jak by si jedno kolečko ve vyšší rychlosti poradilo s větším nánosem špíny či například kamínkem.loading...