Unikátní objev! V Mexiku se našla těla horolezců z roku 1959

Skupina horolezců objevila unikátní objev, o kterém se jim ani nezdálo. Jsou slavní po celém světě, ale je dost možné... že se jim několik nocí budou zdát příšerné sny.

Těsně pod povrchem hory (sopky) uviděli ze sněhu trčet ruku! Nejprve si mysleli že to je člověk a spěchali mu na pomoc. Když přišli blíž, objevili dvě zachovalé těla mumií. Jejich objevení předchůdci byly desítky let nezvěstní.

Největší hora Mexika Pico de Orizaba! Zde byly nalezeni dvě dokonale zachované mumie a to díky vysokému mrazu, který zde panuje. Nemohla být tak rozložena.

Těla patří dvěma horolezcům, kteří se zde ztratili ještě roce 1959.

"Nejprve jsme viděli jen ruku, začali jsme kopat a objevili jsme dvě těla. Ve vzduchu však byly toxické plyny, takže jsme museli přerušit hledání, "řekl místní policista Hilario Garcia.


Mrtvé muže, zřejmě pohřbila lavina těsně pod vrcholem. Úřady je po čase prohlásili za mrtvé. Pod sněhem by měl být ještě třetí člen výpravy. Kterého se nepodařilo zatím najít.

Pátrání je těžší, díky toxickým plynům, které unikají ze sopky.  "Zatím jsme nevyřešili způsob, jak je dostat dolů. Nemáme vhodná nosítka. Těla jsou velmi křehká a mohla by se rozpadnout, "řekl ředitel pro civilní ochranu Francisco Rodriguez.

Nejpre musíme vyrobit nosítka, které mumie přepraví dolu zachovalé v takové poloze, jak jsme je objevili.

zdroj: tvnoviny.skloading...