V hospodě si už nezapálíte, zákaz kouření 100% schválen!

Vláda ve svém středečním zasedání definitvně udělala čáru nad kuřáky! O zákazu kouření v restauracích se spekulovalo dlouho. Teď to ale už víme na sto procent. Od příštího roku má platit zákon, který kuřákům znemožní zapálit si ve stravovacích zařízeních.

Návrh na zákaz kouření předložil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Účel byl jednoduchý. Ochrana zdraví občanů a pokus o snížení prodeje tabáku a alkoholických nápojů. Zákaz má platit jak v barech, hospodách, restauracích, tak i na diskotékách a ostatních zábavách. Pokud jste zákon chtěli obejít tím, že si koupíte elektronickou cigaretu, tak jste vedle. Na ty se vstahuje nová zákon také.

Obejít zákon se vám nevyplatí! Pokud by vás někdo chytl, bude vám účtována pokuta za přestupek 5 000Kč! Jakmile ale provozujete zařízení, ve kterém se kouřit podle zákona nesmí, pokuta na 50 000 vás nemine.


source: Dan Taylor

Zákon ale přinese i nějaké kladné změny pro nekuřáky a pro ty, kteří už alkoholu dali červenou! V restauracích musí být alespoň jeden nealkoholický nápoj levnější než pivo.

Pokud se v hospodách najdou děti a mládež, může inspekce hostinec na 2 dny zavřít a výše pokuty je zvýšena na max 2 miliony korun.
loading...